Виклик сучасності: У "Мистецькому арсеналі" відкрили виставку, присвячену футуризму

Искусство
19.10.2021
ПОДЕЛИТЬСЯ
Не лише про мистецтво
ПОДЕЛИТЬСЯ

У "Мистецькому арсеналі" продовжують перевідкривати культурну спадщину України ХХ століття. Новий проєкт отримав назву "Футуромарення". Його присвятили яскравому авангардному спалаху — футуризму.

Проєкт позиціонує себе не лише як мистецький. Він показує виклики, з якими зараз стикаються люди: соціальні, економічні, культурні. У "Футуромаренні" змішуються виклики, провокації, комбінується смішне і серйозне, вкрай важливе і просто побутове.

Над проєктом куратори Вікторія Величко та Ігор Оксаметний працювали понад два роки. Вони досліджували архіви та фонди українських музеїв і навіть створили міжнародну дискусію "Контексти українського футуризму".

Їм вдалося зібрати понад пів тисячі експонатів, починаючи від знакових до маловідомих творів мистецтва. 3 восьми приватних на виставці також представлені архівні документи, фотографії та кінострічки.

Так, гості "Футуромарення" побачать єдині збережені в Україні супрематичні вишивки Ніни Генке-Меллер, твори Давида Бурлюка, Олександри Екстер, Олександра Богомазова, Марії Синякової, Бориса Косарева, фільми Євгена Деслава та інші експонати.

На виставці також можна побачити реконструкцію сцени з вистави Ігоря Терентьєва "Дивак", нереалізованого футуристичного архітектурного проєкту Театру масового музичного дійства у Харкові, мультимедійну інсталяцію "Поезомалярство" на вірші Михайля Семенка.

В межах "Футуромарення" відбудеться перформанс Алли Загайкевич "Музика футуризму", імерсивний перформанс-презентація Exter.Live, програма "Фокстроти" письменника і дослідника літературного футуризму Сергія Жадана з Юрієм Гуржи, лекції для дорослих та дітей.

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).