Сьогодні кількість підробок у світовій торгівлі оцінюється приблизно в 3,3%. Глобалізація торкнулася й ринку розкоші: за спрощення доставки від Парижу до Пекіну бренди все частіше розплачуються покращенням якості фейкових люксових товарів та збільшенням їх кількості. Індустрія підробок адаптує свої стратегії, використовуючи нові шляхи обходу для їх збуту. Які інші тенденції були помічені та яка роль штучного інтелекту в ньому, зазначається в новому щорічному звіті Entrupy, головне з якого виділила редакція L’Officiel Online.
Paco Rabanne, Haute Couture — 1996
Зі звинуваченнями в фейкових люксових товарах найбільше зіштовхуються платформи з перепродажу вживаних речей. У США під юридичним контролем опинилися The RealReal, а в Південній Кореї — Farfetch. Entrupy вказує і на майбутні серйозні проблеми для інтелектуальної власності Hermès, чиї підроблені сумки в Китаї досягли високого рівня якості завдяки використанню преміальних матеріалів та майстерності.
Також сервіс зазначає про використання Путіним контрафактної продукції як зброї на фоні російсько-української війни. Зріст кількості фейкових люксових товарів у Росії пояснюється способом підриву європейської економіки, а також методом обходу санкцій.
Цього року кількість китайських виробників, які займаються створенням фейкової продукції, зросло до 12%. Водночас загальний об’єм порушень збільшився до 26%. Для збуту товарів все частіше використовуються удосконалені методи, наприклад, приховування фактів (замилювання логотипів, використання символів замість літер, спілкування виключно в особистих повідомленнях).
Jean Paul Gaultier, Haute Couture — 2022
Соціальні мережі, які вже давно перетворилися на ринок, відтепер привабили й виробників підробок. У 2024 році гештег у TikTok #RepTok зібрав 120 мільйонів переглядів. Його мета — викликати інтерес у глядачів та перенаправити на сторонні платформи з продажу фейкових товарів, найпопулярнішими з яких на сьогодні в США є DHgate та Pandabuy. У цьому виробникам допомагає й штучний інтелект, завдяки якому генеруються більш привабливі та реалістичні до оригіналу зображення.
Mugler, spring-summer — 2021
На сьогодні кількість навчаючих ШІ фото сервісу Entrupy складає 50 мільйонів, що дозволила аутентифікація продуктів на $ 5 мільярдів. «Найскладніше в підробках — це те, що постійно з'являються нові підробки. Саме це завжди є проблемою для ШІ, вам потрібно мати доступ до цієї інформації», — розповідає співзасновник та генеральний директор Entrupy.
Попри це кількість нерозпізнаних штучним інтелектом товарів зросла до 8,7%. Серед інших причин такого явища Entrupy називають проникнення фейків у законні бізнеси.
Повний звіт сервісу можна прочитати тут.