Вже зовсім скоро, 2 січня, в український прокат вийде фільм жахів «Носферату». Це готична й моторошна історія, що розгортається між молодою жінкою та жахливим вампіром, що захопився нею й спричиняє на своєму шляху до неї страхітливі події. Головні ролі в стрічці виконали зіркові обличчя Голлівуду: Лілі-Роуз Депп, Віллем Дефо, Емма Корін, Білл Скашгорд, Аарон Тейлор-Джонсон і Ніколас Голт.
L’Officiel Online розповідає, що треба знати перед переглядом «Носферату» — рімейку культового фільму з 1920-х років.
Кадр із «Носферату» (2024)
Темрява наближається
Історія в стрічці «Носферату» розвивається на тлі німецького міста Вісберг у XIX столітті. Томас (Ніколас Голт) вирушає до Трансільванії, щоб обговорити угоду з нерухомості. Його клієнтом є таємничий граф Орлок (Білл Скашгорд), що бажає придбати власність у Вісбергу. Проте за цією ціллю ховається дещо більше. Лячний аристократ із Трансільванії, що виявився вампіром, кров’ю та жахами хоче одержати дружину Томаса, Еллен (Лілі-Роуз Депп), до якої відчув телепатичну пристрасть. Дівчина ж, поки перебуває в компанії сімейних друзів Анни (Емма Корін) й Фрідріха (Аарон Тейлор-Джонсон), бачить Орлока у своїх снах.
Кадр із «Носферату» (2024)
Римейк культового фільму
Зрежисував «Носферату» Роберт Еггерс, який відомий своїми знаковими горорами «Маяк» із Робертом Паттінсоном і «Відьма» з Анею Тейлор-Джой. Ще у 2015 році стало відомо, що режисер планує створити рімейк культового фільму «Носферату. Симфонія жаху» 1922-го. «Для режисера на моєму місці знімати “Носферату” — це потворно, богохульно, егоїстично й огидно», — говорив він про хвилювання щодо стрічки у 2016 році. «Я справді планував трохи почекати, але так склалася доля».
Зрештою, з випуском фільму довелося дійсно затриматися через зміни акторів, які мали зіграти в ньому, та інші перипетії. Приміром, у «Носферату» мала зіграти Аня Тейлор-Джой, проте цього так і не сталося.
Кадр із «Носферату» (2024)
Кадр із «Носферату» (2024)
Сам німий німецький горор «Носферату. Симфонія жаху» 1922-го залишив значний слід у кіноіндустрії. Це була неофіційна адаптація роману «Дракула», тож деякі імена та деталі в стрічці змінили. Згодом через виявлене порушення авторського права й судовий процес всі копії «Носферату» мали знищити. Проте завдяки тому, що стрічка поширилася за кордоном, вона дійшла до наших днів.
Нині «Носферату. Симфонія жаху», створений на початку минулого століття, з його худорлявим вампіром у довгому чорному пальто, нігтями-кігтями, що боїться світла, продовжує надихати численних кінотворців, і вплинув на формування образу «створіння ночі» як такого. Кінокритик Роджер Еберт, лауреат Пулітцерівської премії, так писав про фільм: «Він не лякає нас, але переслідує. Він показує не те, що вампіри можуть вистрибувати з тіні, а те, що зло може рости там, живлячись смертю».
«Носферату. Симфонія жаху» (1922)
Режисер Роберт Еггерс не перший, хто вирішив переосмислити цю вампірську класику. У 1979 році вийшов фільм «Носферату — привид ночі» з Ізабель Аджані.
«Носферату — привид ночі» (1979)
Створення світу в сучасному «Носферату»
Задля створення автентичної атмосфери знімання цьогорічного «Носферату» проходили в Чехії й Румунії. Для розробки костюмів дизайнерка Лінда Мюїр надихалася фешн-ілюстраціями, модними виданнями історичного періоду у фільмі, традиціями Німеччини та Румунії XIX століття. Для однієї зі сцен стрічки навіть були залучені 5 тисяч живих мишей, близько 30 з яких, за словами акторів Емми Корін, опинилися на їхніх оголених грудях.
«… я не виріс в Трансільванії, я не виріс в Німеччині XIX століття», — говорив про знімання фільму режисер Роберт Еггерс. «Я просто провів багато часу, уявляючи себе в цих місцях і в цих світах. Фільм знімався близько 10 років, він кілька разів розвалювався, але вперше, коли я досліджував ці балтійські портові міста в Німеччині та Польщі й поїхав до Трансільванії, щоб дослідити замок у Трансільванії, який є зовнішнім замком у фільмі, це був просто найнеймовірніший досвід для мене».
Читайте також: «Король Лев» і французьке кіно: 5 фільмів грудня, що треба побачити