Портрет Джульєтти: 4 акторки, що зіграли трагічну героїню Шекспіра

ПОДЕЛИТЬСЯ
Солодко-гірке кохання крізь десятиліття
ПОДЕЛИТЬСЯ

З часу, коли жив і творив англійський драматург Вільям Шекспір, пройшло більш ніж 400 років. Попри століття, що відділяють його героїв від сучасності, його твори продовжують відгукуватися багатьом вічністю тем. «Ромео та Джульєтта» — позачасова солодко-гірка історія кохання, яку й сьогодні продовжують інтерпретувати в постановках і кінострічках. Напередодні стало відомо, що зірка драми «Вестсайдської історії» й приквелу «Голодних ігор» Рейчел Зеглер дебютує на Бродвеї як Джульєтта.

Які зміни чекають на героїню — дізнаємося вже влітку, а поки L’Officiel згадує трансформацію Джульєтти у фільмах — на прикладі 4 акторок.

Норма Ширер, «Ромео й Джульєтта» (1936)

Перший звуковий фільм, що розповідав захопливу історію Ромео й Джульєтти, був представлений у 1936 році. Закоханих зіграли два знаменитих актори того часу. Джульєтту — одна з ікон золотої доби Голлівуду, витончена й спокуслива Норма Ширер, що грала в тандемі з авторитетним Джоном Беррімором. Чорно-біла стрічка здобула чотири номінації на «Оскарі», а втім, була розкритикована через невідповідність віку акторів і оригінальних героїв п’єси Вільяма Шекспіра. Попри критику, Джульєтта у виконанні досвідченої Норми Ширер постає емоційною й драматичною. Окремої уваги у фільмі варті надзвичайні костюми її героїні —  загалом для фільму було створено понад 1,000 вбрань.

Олівія Хассі, «Ромео й Джульєтта» (1968)

Коли британська акторка Олівія Хассі зіграла роль Джульєтти вона ще не була відомою, як її Ромео у виконанні Леонарда Вайтінга. Для обох роль принесла успіх у багатьох аспектах: вони отримали визнання завдяки своїй пристрасній грі, а сам фільм 1968-го отримав високі касові збори й позитивні відгуки критиків. Важливим фактором, що сприяв успіху фільму, був вік акторів: на час знімання Олівія Хассі було 15 років. Стрічка здобула два «Оскари» — за найкращу операторську роботу й костюми. Олівія Хассі стала найпам’ятнішим втіленням Джульєтти, заразом ця стрічка з нею — класикою кіноіндустрії.

Клер Дейнс, «Ромео + Джульєтта» (1996)

Події «Ромео + Джульєтта» 1996-го, що зрежисував Баз Лурманн («Елвіс», «Великий Гетсбі»), несподівано переносять героїв класики Вільяма Шекспіра в сучасність. Стрічка мала значний комерційний успіх, і вплинула на попкультуру 90-х — фактично це був аналог сучасного серіалу «Ейфорії». Харизматичний 21-річний Леонардо Ді Капріо зіграв Ромео, майже за рік до визначної ролі в «Титаніку». Водночас роль Джульєтти, яку початково мала виконати Наталі Портман, автентично втілила 17-річна Клер Дейнс.

Гейлі Стайнфільд, «Ромео & Джульєтта» (2013)

Одна з останніх екранізацій історії двох закоханих із Верони — «Ромео & Джульєтта» 2013 року. Роль Джульєтти виконала 16-річна Гейлі Стайнфільд («Дікінсон», «Майже сімнадцять»), а її пристрасним Ромео був Дуглас Бут. Фільм виступає більш пуристичною інтерпретацією п’єси Вільяма Шекспіра, а також демонструє елегантні костюми з майстерним історичним сеттингом.

Читайте також: Від драм до ромкомів: 5 кращих фільмів із Кейт Гадсон для вихідних.

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).