7 найкращих ЛГБТК+ серіалів, які потрібно подивитися

ПОДЕЛИТЬСЯ
Історії про виклики, мрії та пошук себе
ПОДЕЛИТЬСЯ

Традиційно червень — це місяць Гордості (Pride Month), під час якого представники ЛГБТК+ спільноти відзначають свої правові й культурні досягнення. А також — вшановують власну ідентичність і привертають увагу до проблем, з якими зіштовхуються. З нагоди цих днів L’Officiel Online зібрав 7 найкращих серіалів, що розповідають про ЛГБТК+ спільноту — на тлі різних століть, викликів і мрій.

«Поза» (2018)

«Поза» — драматичний і музичний серіал від Раяна Мерфі, що досліджує культуру дрег-балів, тобто підпільних танцювальних подій у Нью-Йорку 80-х років. Шоу отримало нагороду від премії «Золотий глобус» і численні номінації, зокрема на «Еммі». У центрі сюжету — Бланка, яка надає притулок ЛГБТК+ молоді. Разом вони формують нову сім’ю, борються з упередженнями, шукають своє призначення, і, звісно, конкурують на всипаних блискітками балах. 

«Джентльмен Джек» (2019)

Історична драма «Джентльмен Джек» натхненна життям Анни Лістер — англійської землевласниці, мандрівниці та альпіністки. Саме її щоденники, що розповідають про лесбійські стосунки, стали основою серіалу. Події драми беруть початок у Йоркширі 1834 року. Анна Лістер і її партнерка Енн Вокер оселяються разом та сповнені рішучості стати владною парою, попри осудливі погляди й острахи місцевих жителів.

«В пошуку» (2014)

Комедійно-драматичний серіал «В пошуку» розповідає про трьох чоловіків із Сан-Франциско, що намагаються налагодити своє професійне й особисте життя. Йдеться про розробника ігор Патріка, ресторатора-новачка Дома та помічника художника Аґустіна, які живуть разом. Вони зустрічають нових людей, сподіваються покращити стосунки з колишніми хлопцями і йдуть за власними мріями, попри життєві перепони.

«Дікінсон» (2019)

Комедійна драма «Дікінсон» натхненна життям видатної письменниці й поетеси Емілі Дікінсон. Головну роль у серіалі виконала номінантка «Оскара» Гейлі Стайнфільд. Вона зіграла безпосередньо саму Емілі Дікінсон в цій історії про дорослішання. Смілива бунтарка, героїня досліджує обмеження суспільства, свої почуття до найближчої подруги й мріє стати авторитетною авторкою.

«Привиди маєтку Блай» (2020)

Готична й романтична драма розгортається довкола молодої няні Дені у 80-х, що найняв чоловік, щоб та доглядала його племінника й племінницю в заміському маєтку. З часом вона починає помічати химерні потойбічні речі, які впливають на всіх жителів будинку та не можуть бути зупинені навіть найсильнішими почуттями.

«Подорожні» (2023)

Події історичного трилера із зіркою «Бріджертонів» Джонатаном Бейлі беруть початок у 50-х. Хоук — ветеран Другої світової війни, амбітний і харизматичний працівник держдепартаменту. Тім — релігійний та молодий ідеаліст. Між ними виникають сильні почуття на тлі багатьох історичних зламів. Зокрема, репресій щодо гомосексуальних людей на державній службі в Америці, поширення ВІЛ/СНІДу й епохи диско.

«Це гріх» (2021)

У центрі сюжету — п’ять молодих людей на початку 80-х, які знайомляться в Лондоні й формують дружні стосунки, а згодом переїжджають в одну квартиру. На шляху дослідження себе вони зіштовхуються з поширенням ВІЛ/СНІДу в Британії. Попри виклики, упродовж десятиліття друзі намагаються жити на повну, а також — любити якомога більше.

Читайте також: 5 головних серіальних прем’єр червня.

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).