6 найяскравіших кінообразів Кірстен Данст

ПОДЕЛИТЬСЯ
Романтика, Версаль і Голлівуд
ПОДЕЛИТЬСЯ

Першу роль у кіно Кірстен Данст зіграла в 6 років, а будучи вже 12-річною стала зіркою кіно. Так, славу й визнання вона отримала з містичною драмою «Інтерв’ю з вампіром» 1994-го з Томом Крузом і Бредом Піттом у головних ролях. Після успішного дебюту в юності Кірстен Данст продовжила втілювати на екрані іконічні образи — від улюблениці попкультури, королеви Марії-Антуанетти, до знаменитості з німого кіно. Крім того, протягом кар’єри тривалістю 35 років акторка стала музою й багаторічною коллабораторкою режисерки Софії Копполи, а також була відзначена зіркою на Голлівудській алеї слави.

30 квітня Кірстен Данст відзначає 42-річчя. З цієї нагоди L’Officiel Online згадує її 6 найяскравіших кінообразів і фільмів, які варті уваги. 

«Незайманки-самогубці» (1999)

«Незайманки-самогубці» — це дебютна повнометражна робота Софія Копполи, режисерки «Прісцилли» й «Труднощів перекладу». Фільм створений за мотивами сенсаційного однойменного роману Джефрі Єгенідіса. Саме ця стрічка стала початком багатолітньої і яскравої кар’єри Софії Копполи. Його сюжет розгортається довкола п’яти сестер Лісбон, одну з яких зіграла Кірстен Данст. Коли 13-річна підлітка з цієї сім’ї закінчує життя самогубством, увага приміського містечка прикипає до строгої й релігійної родини. «Незайманки-самогубці» — це меланхолійна історія про переживання трагедії, і як відзначили у свій час The Washington Post, вона не містить ні висміювання, ні прославляння.

«Смерть у Голлівуді» (2001)

Історична драма «Смерть у Голлівуді», що зібрала ікон золотої доби Голлівуду у виконанні знакових акторів, намагається пролити світло на одну із загадок тієї епохи. Фільм заснований на реальних подіях: містифікованій смерті режисера Томаса Гарпера Інса, «батька вестернів». До сьогодні циркулюють версії про те, від чого загинув відомий кінематографіст. Стрічка «Смерть у Голлівуді» повертається в загадковий день його смерті, коли на палубу розкішної яхти підіймаються зірка німого кіно Маріон Девіс (Кірстен Данст), світова знаменитість та комік Чарлі Чаплін (Едді Іззард), бізнесмен Вільям Рендольф Герст (Едвард Геррманн) і сам «батько вестерну» Томас Гарпер Інс (Кері Елвес). 

«У руках пса» (2021)

«У руках пса» — драматичний і загадковий фільм у жанрі вестерн 2021 року, що зібрав 7 номінацій на «Оскарі». Одна з них належала Кірстен Данст за найкращу жіночу роль другого плану, та стала в її кар’єрі першою відзнакою від Американської академії кіномистецтва. Сюжет розгорається довкола грізного власника ранчо Філа Бербанка (Бенедикт Камбербетч), що все своє життя живе з братом. Коли останній порушує їхню чоловічу ідилію, привівши додому дружину (Кірстен Данст) і її сина, Філ Бербанк вдається до жорстокого ставлення щодо новоприбулих. Допоки, його аб’юз несподівано не порушує хитрість одного, на перший погляд, невинного хлопця.

«Меланхолія» (2011)

За роль у фільмі «Меланхолія» Кірстен Данст отримала нагороду як найкраща акторка на Каннському кінофестивалі 2011 року. Стрічка з абсурдистськими елементами режисерства Ларса фон Трієра («Німфоманка») розповідає про двох сестер — Жюстін (Кірстен Данст) і Клер (Шарлотта Генсбур). На весіллі Жюстін трапилася низка травматичних подій, через що вона знову переживає депресію. Життя обох, зрештою, як і всіх людей, змінюється, коли світу загрожує повне знищення з появою планети Меланхолія. Кожна з сестер відповідно до свого характеру обирає свій спосіб прийняття й примирення з фактом анігіляції землі. 

«Все найкраще» (2010)

«Все найкраще» — кримінальна драма з Раяном Гослінгом і Кірстен Данст у голових ролях, що заснована на реальних подіях. Актори зіграли подружжя, що складається зі спадкоємця магната нерухомості Девіда, і чарівливої студентки з медичної школи Кеті. З часом стосунки пари погіршуються, що призводить до бажання розлучитися й безслідного зникнення героїні Кірстен Данст. Після майже двох десятиліть справу знову відкривають, коли в руки поліції потрапляють нові докази.

«Марія-Антуанетта» (2006) 

У цій мрійливій стрічці, протягом якої з’їдають багато торта, з розкішними костюмами й панківськими саундтреками Кірстен Данст перевтілюється в славнозвісну королеву Франції Марію-Антуанетту. Зрежисований Софією Копполою, фільм чуттєво розповідає історію історичної персоналії — від наївної аристократки з Відня, що захоплюється розкішшю до тієї, з яким завершується доба французької монархії з початком Французької революції. 

Читайте також: Історія одного образу: Ума Турман у фільмі «Кримінальне чтиво»

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).