У світі модних геніїв: 6 серіалів про культових кутюр'є

Тренди
10.03.2025
ПОДЕЛИТЬСЯ
Історії найвпливовіших дизайнерів
ПОДЕЛИТЬСЯ

Шлях дизайнерів, що складається з перешкод, слави, кохання, драми та безкомпромісної краси, інтригує представників серіальної індустрії. З цього захоплення лише протягом минулого року постало три екранні історії, як-от про модних мастодонтів Крістіана Діора й Крістіана Баленсіагу.

Для тих, хто також хоче зазирнути у світ фешн-геніїв, L’Officiel Online зібрав 6 серіалів про культових кутюр’є.

«Новий образ» (New Look, 2024)

Події драматичного десятисерійного серіалу розгортаються під час нацистської окупації Парижа в часи Другої світової війни. Після її завершення видатний кутюр’є Крістіан Діор поверне жінкам усього світу любов до моди — разом зі заснованим ним стилем New Look. Поки завдяки своєму проривному баченню дизайнер підіймається на вершину, лідерське місце на фешн-полі Габрієль Шанель у виконанні Жульєт Бінош опиняється під питанням. Так серіал розповідає історії сучасників і суперників Крістіана Діора, зокрема Крістобаля Баленсіаги й П’єра Бальмена, а також занурює у світ дизайнера завдяки безпосередній співпраці з будинком Dior.

«Голстон» (2021)

Мінісеріал розповідає про Роя Голстона — одного з перших всесвітньо відомих американських дизайнерів, автора інавгураційного капелюха Джекі Кеннеді, адепта сексуальної елегантності в диско-еру. П’ять епізодів простежують його шлях — від набуття популярності, створення образів для Лайзи Міннеллі, участі в «протистоянні» з паризькими кутюр'є, шалених ночей у клубі «Студія 54» до особистого та професійного падіння.

«Вбивство Джанні Версаче: Американська історія злочинів» (2018)

Натхненний справжніми подіями, серіал досліджує вбивство культового італійського дизайнера Джанні Версаче, що трапилося влітку 1997 року. Зокрема, історію його вбивці Ендрю Кьюненена: до вчиненої ним трагедії та з розгортанням кримінального розслідування.

«Крістобаль Баленсіага» (2024)

Драматична історія висвітлює шлях легендарного іспанського кутюр’є Крістобаля Баленсіаги. Вона починається з його паризького дебюту — з кутюрної колекції 1937 року. Дизайнер став успішним у Мадриді та Сан-Себастьяні, одягаючи іспанську еліту та аристократію. А втім, його дизайн, який встановлював тенденції в Іспанії, не зовсім спрацьовує у вишуканій французькій імперії, де еталоном є творіння Габрієль Шанель, Крістіана Діора і Юбера де Живанши. 

Керуючись перфекціонізмом, одержимістю контролем у всіх сферах життя, Крістобаль Баленсіага, зрештою, формує власний стиль та стає одним із найвидатніших дизайнерів усіх часів.

«Стати Карлом Лагерфельдом» (2024)

Заснований на бестселері Рафаель Бакке, серіал переносить глядачів у 70-ті в Парижі, Монако й Римі, щоб показати становлення модного імператора. У його центрі — 38-річний Карл Лагерфельд ще без своєї знаменитої зачіски, талановитий дизайнер прет-а-порте, але невідомий широкому загалу. Його історія переплітає кохання та суперництво. Перше — з денді Жаком де Башером. Друге ж стосується виклику, який він кидає своєму другу Іву Сен-Лорану, генію високої моди.

«Всередині Dior» (Inside Dior, 2017)

Документальний серіал пропонує зазирнути за лаштунки одного з головних гравців ринку розкоші — Dior, що у рік виходу епізодів відзначав своє 70-річчя. Дві серії розповідають про минуле й сьогодення модного дому, мільярдної імперії, а також про прихід першої жінки — Марії Ґрації К’юрі — на посаду креативної директорки.

Читайте також: Від Діора до Шанель: 6 найстильніших фільмів із дизайнерськими костюмами

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).