Кампанія Once upon a time in Scotland («Одного разу в Шотландії») занурює в світ майстерності, що стоїть за створенням віскі Glenmorangie. Актор Гаррісон Форд вирушає до високогірного маєтку бренду, відкриваючи для себе тонкощі ремесла та традицій, які формують характер кожної пляшки напою.
У знятій режисером Джоелом Еджертоном історії американський актор знайомиться з шотландською вимовою, осягає мистецтво носіння кілтів і розділяє моменти за келихом односолодового віскі Glenmorangie в компанії місцевих жителів — справжній досвід, сповнений автентичності та атмосфери.
Гаррісон Форд не слідує рекомендаціям знімальної команди. Замість бігу в горах він обирає сидіти в затишному кріслі перед каміном, а вихідні поблизу ріки він замінює відпочинком у замку та спілкуванням з працівниками Glenmorangie. «Добре, що я не подолав цей шлях дарма», — жартує американський актор.
Гаррісон Форд найбільш відомий за роллю Індіани Джонс в однойменній стрічці та грою в «Зоряних війнах». Також зараз Форд працює над зйомками одразу двох геройських фільмів компанії Marvel Studios. Загалом у фільмографії актора — понад 50 стрічок, які стали знаковими для свого часу.
Про Glenmorangie
Історія бренду бере початок у 1843 році, коли фермер Вільям Матесон разом із дружиною Енн заснували дистилерію в Шотландському нагір’ї. Віскі Матесона було названо на честь його улюбленого мирного краю. У перекладі з гельської, стародавньої мови Шотландії, Glenmorangie означає «Долина спокою» (Glen — долина, morangie — спокій).
Бренд першим створив довитримане віскі.
Візитною карткою віскі Glenmorangie є шиї його перегінних кубів — найвищі у Шотландії, що дозволяє отримати вишуканий, делікатний смаковий профіль. Їх висота — 5,14 метри, що дорівнює зросту дорослого жирафа: саме тому ця тварина стала символом бренду. Витримка у ретельно відібраних бочках (від американського дуба до рідкісних винних бочок із Франції чи Португалії, а також інших місць по всьому світу) додає напоям складності та багатогранності.
Glenmorangie вважається одним з найлегших віскі, приємним до споживання в чистому вигляді. Варіативність лінійки розпочинається з легких або десертних позицій, таких як The Original, Lasanta, та зі збільшенням витримки та віку відбувається довитримка у бочках (з-під бурбону, кальвадосу тощо) та міксування спиртів смак стає більш складним та багатогранним, розкриваючи себе з різних сторін та залишаючи незабутній післясмак.
У ногу з часом зі споживачами. Про витримку та дорослішання:
З кожним десятиріччям, а на справді і роком, ми стаємо більш вибагливими до смаку, естетики, ароматів... до всього!
Ми стаємо більш досвідченими. Так і віскі Glenmorangie крокує крізь епоху поряд зі своїм споживачем, дорослішаючи, набуваючи досвіду та витримки, стаючи більш глибоким, гармонійним, вишуканим та ще з яскравішим післясмаком, який залишається після куштування як після зустрічі з важливими для вас людьми.
У 2024 році у світі й на ринку України відбулася зміна ключової позиції Glenmorangie
The Original 10 YO до Glenmorangie The Original 12 YO. «Споживач стає більш зрілим, а разом з ним і віскі», — ділиться бренд.
Смак The Original 12 YO став більш витонченим, розкішним і багатогранним. Ноти ванілі змінюють ніжні квіткові акценти, які в післямаку завершуються акордами мигдалю, кленового сиропу та кокосу.
Збільшення витримки по-іншому розкриває мікс спиртів.
У 2025 році у світі відбудеться перехід багатьма улюбленої позіції Lasanta 12 YO до Lasanta 15 YO.
Назва Lasanta у перекладі з шотландської гельської мови означає "тепло" та "пристрасть", що ідеально відображає характер цього віскі — глибокий, зігріваючий та оксамитовий, а червона упаковка завершує цей образ.
Lasanta 12 YO 10 років дозріває у класичних американських бочках з-під бурбону, а потім ще два роки у бочках з-під хересу Oloroso та Pedro Ximenez.
Lasanta 15 YO витримується 12 років у бочках з-під бурбону та три роки у бочках з-під хересу. Завдяки довшій витримці, віскі має ще більш насичений та глибокий смак.
Завдяки фінішній витримці у хересних бочках, обидва віскі отримують характерні ноти сушених фруктів, шоколаду, спецій та горіхів.
Ассортимент Glenmorangie споживач може знайти у ресторанах, на полицях маркетів або ж замовити онлайн.
З чим куштувати?
Це віскі, яке чудово поєднується з гастрономією. Головне — підібрати продукти, які не переб'ють його смак, а гармонійно доповнять. Наприклад, як парфум, який ви носите, він має підкреслювати образ, або макіяж — підкреслювати риси.
- Сири: це можуть бути витримані сири — чеддер, блакитний сир (наприклад, стілтон або горгонзола), козячий сир, брі, камамбер;
- Фрукти: груші, персики, яблука;
- Темний шоколад: 70% какао і більше — підкреслить хересні ноти та горіхові відтінки. Також гармонійно поєднається з чорним шоколадом з м'ятою;
- Сушені фрукти та горіхи: фініки, інжир, мигдаль;
- Не солодкі десерти: крем-брюле, шоколадний фондан, тістечка з горіхами, чізкейк;
- М'ясо: качка з ягідним соусом, стейки, свинина з карамелізованими яблуками, фуа-гра або паштет.
Подавати за кімнатної температури 18-22°.
З кожним віскі своя культура споживання.
Це цілий окремий всесвіт.
Приємного споживання, вражень та нових відкриттів!