У жовтні примірник з рукописними замітками Антуана де Сент-Екзюпері представили на мистецькому ярмарку в Абу-Дабі, звідки лот, вартість якого оцінюється в $ 1 250 000, відправиться на торги. Це — один з багатьох фактів, які за понад 80 років після написання оповіді досі формують історію «Маленького принца». Редакція L’Officiel Online зібрала найцікавіші з них — від власноруч створених Екзюпері ілюстрацій до прототипу образу троянди.
Ілюстрації для «Маленького принца»
Оригінальник малюнок «Маленького принца», 1942 рік
Антуан де Сент-Екзюпері намалював усі ілюстрації для «Маленького принца», не маючи художньої освіти. Версії головного героя оповіді письменник створював на полях сторінок, а іноді — на клаптиках паперу. Прототипом нарисів для таких персонажів, як вівця став пудель друга Антуана, а для тигра — домашній улюбленець Екзюпері, собака породи боксер.
Примірник з оригінальними замітками Екзюпері, який належить сину лондонського книжкового колекціонера Пітера Гаррінгтона
«Ти назавжди залишаєшся відповідальним за того, кого приручив»
Антуан де Сент-Екзюпері з дружиною Консуело, 1936 рік
Дружина Антуана де Сент-Екзюпері носила ім’я Консуело. Хоча подружжя мало нестабільні стосунки — ті часто жили окремо та мали коханців —, вона була важливою людиною в житті письменника. Вважається, що образ троянди з «Маленького принца» був змальований з дружини Екзюпері, а три вулкани, розташовані на планеті головного героя, насправді знаходилися в рідному місті Консуело Сальвадорі. Здогадку підтверджує й автобіографія дружини письменника, посметро опублікована під назвою «Казка про троянду».
Позачасова класика
Оригінальна версія «Маленького принца» була надрукована в 1943-му році французькою мовою. Вперше книгу переклали англійською, а згодом — іншими понад 300 мовами, що зробило видання однією з найбільш адаптованих оповідей у світі. У 2024-му році розпочався переклад «Маленького принца» і кримськотатарською.
Пророчі рядки
На початку «Маленького принца» оповідач зазнає катастрофи в пустелі Сахара. Це — напівбіографічний факт самого французького письменника. Намагаючись здійнити найшвидший в історії політ між Парижем та містом Хошимін, В’єтнам, Антуан та механік-штурман Андре Прево розбили літак у Ліванській пустелі, чудом залишившись живими.
Відомий французький льотчик Анрі Гійоме та Антуант де Сент-Екзюпері
Друга найвідоміша авіакатастрофа Екзюпері стала останньою для пілота. У 1944-му році Антуан вилетів зі станції в Корсиці, назавжди залишившись у небі. Лише після 60-ти років були знайдені частини судна, які належали літаку Антуана де Сент-Екзюпері. Подробиці авіакатастрофи досі залишаються невідомими.