Утопічна краса в оді Неаполю: що треба знати про новий фільм Соррентіно «Партенопа»

ПОДЕЛИТЬСЯ
ПОДЕЛИТЬСЯ

Фільм «Партенопа» називають найкрасивішою прем’єрою цьогорічного Канського кінофестивалю. Паоло Соррентіно грає на візуальних та емоційних почуттях глядачів, представляючи смислове продовження оскароносної «Великої краси». Сьогодні, 31 травня, на честь дня народження італійського режисера ми розповідаємо, чому варто очікувати прем’єру стрічки «Партенопа» на широких екранах.

Сюжет

Сприйняття краси Паолом Соррентіно неодноразово піддавалося критиці. Для режисера фільм «Партенопа» став відповіддю всім, хто намагався зруйнувати його ультравитончене бачення. Нову картину Соррентіно порівнюють з двогодинною рекламою дорогого парфюму, однак не позбавленого сенсового навантаження.

Стрічка розповідає про Партенопу, наділену винятковою красою спадкоємицю заможної неапольської родини. Зовнішність героїні захоплює усіх оточуючих, будь це професор-антрополог, плейбой чи місцевий єпископ, про що вона знає й сама. Фільм охоплює період життя Партенопи з юності до дорослого віку  — шляху, у якому героїня зіштовхнеться труднощами та перевагами, які принесе їй краса. Водночас Соррентіно залишить глядачам (або й собі самому) простір для роздумів, який внутрішній світ приховує ця утопічна зовнішність.  

«Партенопа» у фільмографії Соррентіно

Фільм «Партенопа» вважається своєрідним продовженням оскароносної картини режисера «Велика краса», у якій розповідається про 65-річного успішного журналіста та письменника, втомленого від буржуазного життя. Якщо в стрічці 2013 року Сорентіно оспівує та сатирує Рим, то «Партенопа» повертає глядачів до Неаполю  — міста, у якому народився та виріс сам режисер. У новій картині Паоло віднаходить безтурботність, втрачену через трагічну смерть своїх батьків. Ця ж історія лягла в основу фільму 2021-го року «Рука Бога», який вважається найінтимнішою стрічкою в кар’єрі режисера.   

Акторський склад

Головну роль у фільмі виконує італійська акторка та модель Селеста Далла Порта. Серед інших у картині з’являться Ґері Олдмен, Луїза Ранієрі, Сільвіо Орландо тощо. Операторкою стрічки «Партенопа» виступила Дарія Д'антоніо, яка співпрацювала з Соррентіно над «Рукою Бога».   

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).