Антистрес: 5 книжок, щоб пережити це все

ПОДЕЛИТЬСЯ
Самодопомога
ПОДЕЛИТЬСЯ

Постійно перебувати у стані готовності до обстрілів, відключень електрики, втрати близьких, бути постійно у напруженому інформаційному полі або залишитись зовсім без звичних орієнтирів, як-от дім, рідне місто чи країна — все це часом стає “занадто” навіть для стійкої психіки. Потрібна розрядка, інструменти для нейтралізації стресу. Користуйтеся книжками з психологічної самодопомоги, які ми пропонуємо разом з національною книжковою платформою Yakaboo. 

Зимівля. Цінність відпочинку й усамітнення у скрутні часи

Кетрін Мей

Підхід Кетрін Мей, заснований на власному досвіді “чорної смуги”, — прийняти й пережити важкі часи, піклуючись про себе та приділяючи енергію лише першочерговим задачам. Наша воєнна зима може бути ілюстрацією до “Зимівлі”. Змінити глобальну ситуацію ми не можемо, ми її не обирали, ми до неї не готувалися. Але ми можемо обрати, як пережити цю скруту. Вона неодмінно дасть нам найцінніші уроки стійкості, людяності, адаптивності. Тримайте інструкцію з тренування вашого внутрішнього стоїка. І пам’ятайте: весна все одно прийде.

Книга настроїв. Як я приборкала негативні емоції та повернула собі радість життя

Лорен Мартін

Давайте так: є поганий настрій, а є об’єктивні обставини. Впевніться, чи все аж так погано особисто у вас, щоб бути постійно у полоні негативних думок? На тугу, лють і горювання є свій час, але ми не повинні дозволяти війні руйнувати кожен день нашого життя. Відділяймо зайвий фоновий негатив — у цій книжці написано, як це зробити. 

Крізь призму власного сприйняття, залучаючи літературу, філософію, гумор та науку, авторка розбирається в причинах перепадів настрою та показує спосіб, як приборкати негативні емоції та повернути радість життя.

Ми такі задовбані. Перевірений спосіб подолати вигорання й відновити енергію

Емі Шах

Перебування у стресових обставинах протягом тривалого часу може призвести до вигорання. Це така глибока чорна діра, де немає бажань, радості та мотивації. Наша задача номер один — не потрапити туди, а якщо вже ви вигоріли, то якнайшвидше відновити сили. У цій книжці докторка Емі Шах, спираючись на власний досвід, описує програму, яка допоможе відновити рівень енергії і стати здоровішою. Для цього потрібно особливу увагу приділити взаємозв’язкам між шлунково-кишковим трактом, імунною системою і гормонами. Авторка обіцяє: дотримуйтесь її системи — і за три тижні відчуєте себе новою людиною!

Стресостійкість. Прості поради, як жити в сучасному світі

Міту Стороні

У мирному житті стресостійкість нам була потрібна, щоб триматися купи у сум’ятті перевантажених завданнями буднів: робота, родина, особисте життя. А тепер нам треба ще й витримувати війну, розлуку з рідними, можливі переїзди. Качаймо навичку не розвалюватися! У книжці — практичні поради, як протистояти стресу за допомогою зміни харчування, фізичної активності, сну, роботи над емоціями, медитації, сеансів масажу і навіть комп’ютерних ігор. Авторка, нейробіолог та викладачка йоги, стверджує, що навіть маленькі кроки наближають до стресостійкості. 

Долаємо співзалежність 

Мелоді Бітті

Під час стресових обставин деякі люди віддаляються від інших, деякі — діяльно допомагають, а деякі — занурюються у хворобливу співзалежність. Це вірно: ми зараз, як ніколи, пов’язані одне з одним і добрі справи Бог робить нашими руками. Але співзалежність — одна з тих крайнощів, що знесилює нас. Приносить проблеми з самооцінкою, знижує емоційний фон, викликає страх самотності. Або, навпаки, вселяє відчуття, що ви існуєте лише задовольняючи потреби інших, забуваючи про власні. Співзалежність не дає будувати здорові стосунки, її необхідно позбутися. Читайте, щоб дізнатися як.  

Читайте також: Читати та дивитися: 5 нових екранізацій книжкових бестселерів

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).