Учимся у лучших: Иронизировать как Юрий Андрухович

ПОДЕЛИТЬСЯ
С днем рождения!
ПОДЕЛИТЬСЯ

В украинской литературе Юрий Андрухович стоит особняком. Во-первых, потому, что никто так не умеет объединить романтику и иронию, как он. Во-вторых, потому, что мало кто другой успевает писать прозу, поэзию, заниматься переводом, да еще и в музыкальной группе петь. В-третьих, Юрий Игоревич является основателем поэтической группы "Бу-Ба-Бу" и лидером "станиславской" литературной школы.

Главное, уже почти 30 лет Андрухович является одним из самых ярких украинских литераторов, которого ценят и у нас, и за границей. В 59-й день рождения писателя и поэта учимся у него фирменному умению иронизировать.

***

Усе, чого ми собі бажаємо, про що думаємо і чого сподіваємося, обов'язково з нами стається. Штука лише в тому, що завжди надто пізно і завжди якось не так.

***

"Письменники проти війни, насильства і регіональних конфліктів" — так можна було би сформулювати ідею. Щось на зразок "рок-музиканти проти алкоголізму й наркоманії".

***

Про що могли розмовляти двоє людей, що прожили разом дванадцять років, увійшовши до лісу? Звісна справа, вони мовчали.

***

Московські бабусі вміють співчувати пиякам. Вони ніколи не сваряться, не вичитують, вони приймають пияків як даність. Бути п'яним у Москві — це все одно що мати волосся досить поширеного кольору. Хіба можна докоряти людині за колір її волосся? Мабуть, ні.

***

Якщо англійці є росіянами Британії, то шотландці її українцями, а валлійці — білорусами. Ірландці ж безумовні поляки.

***

Найбільше жалю буває вранці. Ти прокидаєшся — і розумієш, як усе жахливо. Який дебіл вигадав, наче ранок — це світла і радісна пора?

***

Я дізнався тут про темні чи явні
махінації з духом. Це схоже на пляму.
І настільки тут усі православні,
що я врешті схиляюся до ісламу.
Вже обдурено тисячне покоління,
це природно й не надто великий гріх їм.
Я дізнався, що ми з одного коріння.
Себто Київ колись так само був їхнім.

***

Кохання — то велика дивовижність: там, де лише народжувалась ніжність, за хвильку може виникнути ніж.

***

Любов до джазу є однією з найпоширеніших симуляцій цього світу.

***

Про дівчат. Вони тут не стільки юні, скільки терті — заграють і Казанову. Розквітають пізніше — десь так в іюні, чи то в червні (пробач, забуваю мову). Привселюдно поводяться вкрай вульгарно, вкрай бульварно виснуть на кожнім хлопі, одягаються, правда, достатньо гарно: так колись одягалися вже в Європі.

***

Зрештою, будь-яка бібліотека — це велика (більша чи менша) каналізація людського духу.

Читайте также: Учимся у лучших: Описывать мир как Виктор Гюго

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).