Швейцарський виробник побутової техніки V-ZUG співпрацює з зірковими шеф-кухарями з усього світу й щороку складає фірмові книги рецептів. Олег Чешик, бренд-шеф V-ZUG в Україні, ділиться улюбленими стравами до різдвяного й новорічного столу.
"Меню, що я склав, сподобається тим, хто дотримується правил здорового харчування, адже в кожній страві багато овочів, які завдяки обережній термообробці парою в комбіпароварці V-ZUG не втрачають корисних властивостей. З іншого боку, головні герої цієї вечері – лосось і стейк рібай, що точно сподобається поціновувачам м’яса і тим, для кого Новий рік — це про пишні застілля", — розповідає Олег.
На приготування вечері шеф витратив близько 120 хвилин (без врахування часу на термообробку). Парові й духові шафи V-ZUG оснащені безліччю автоматичних програм, завдяки чому приготування навіть найвишуканіших страв потребує мінімального залучення кухаря — просто оберіть на сенсорному екрані необхідний режим. Пристрій сам запустить необхідні налаштування (час приготування, температуру, рівень вологості та ін.), а ви тим часом можете займатися підготовкою до свята.
«З паровими й духовими шафами V-ZUG можна не турбуватися за результат ваших кулінарних звершень — він завжди буде ідеальним. Забудьте про стрес на кухні! Проекспериментуйте з подачею й сервіруванням страв. Упевнений, у вас буде багато цікавих ідей!», — радить Олег Чешик.
Овочевий терін
«Розпочинати святкову вечерю потрібно з чогось легкого, наприклад теріну. Це традиційна італійська страва, що нагадує собою паштет. Я пропоную приготувати терін без м’яса й подавати на подушці з зелені. Якщо є бажання, можете доповнити страву хрусткими брускетами. Головне пам’ятати, що для випікання теріну потрібна спеціальна форма, а подають його охолодженим»
Інгредієнти на 4 порції
- Заморожений зелений горошок — 200 г
- Цвітна капуста — 150 г
- Морква — 100 г
- Жирні вершки — 3 ст. ложки
- 3 яйця
- Сіль
- Перець
- Мускатний горіх
- Свіжонатертий імбир
Приготування
- Овочі наріжте дрібними кубиками й покладіть на перфороване деко. Готуйте на парі при температурі 100 °С впродовж 20 хвилин.
- Збийте в пюре кожен овоч окремо зі столовою ложкою вершків, одним яйцем, сіллю, перцем і мускатним горіхом.
- Приправте морквяну масу свіжонатертим імбиром. Перетріть горохову масу через сито, щоб позбавитися шкірочок.
- Оберніть форму для приготування теріну прозорою плівкою. Викладіть у форму шарами спочатку морквяну масу, потім масу з цвітної капусти й останньою — горохову масу. Накрийте форму прозорою плівкою.
- Готуйте терін на парі при температурі 100 °С впродовж 40 хвилин.
- Зніміть плівку з форми та залиште страву на 20 хвилин при кімнатній температурі. Потім переверніть форму й наріжте терін на порції. Страву можна подавати гарячою чи холодною — на ваш розсуд.
Лосось з естрагоном і паровими овочами
«Дуже швидка страва! 20-25 хвилин і ви маєте вишукану страву з риби. Духові й парові шафи V-ZUG мають можливість задавати температуру з кроком в 1 градус. Навіть не всі професійні духовки мають таку опцію. Для лосося краще обирати температуру саме 48 °С: завдяки цьому в рибі зберігаються всі корисні елементи, а її текстура стає надзвичайно ніжною. До речі, це рекомендація шеф-кухаря зі Швейцарії Маркуса Арнольда, володаря зірки Мішлена»
Інгредієнти
- Філе лосося — 150 г на 1 порцію
- Броколі — 1 шт
- Морква — 2 шт
- Цвітна капуста – 1 шт
- Масло Гхі
- Петрушка, м’ята, базилік — за бажанням
- Сіль, перець
Приготування
- Підготовлені овочі наріжте на невеличкі шматочки. Розкладіть на перфороване деко моркву та готуйте на парі 10 хвилин при температурі 100 °С. Потім додайте інші овочі й готуйте ще 10 хвилин.
- Готові овочі перекладіть в сотейник, додайте масло Гхі, подрібнену зелень, сіль. Акуратно перемішайте.
- Філе лосося зачистіть від кісток та шкіри, наріжте на порційні шматочки (орієнтовно по 150 г). Готуйте на функції «Приготування на парі» впродовж 20 хвилин при температурі 48 °С.
- Готові лосось і овочі викладайте на тарілку. Можна додати спеції за смаком.
Рібай з зеленим аспарагусом і смаженими грибами Ерінгами
«Я рекомендую обирати саме американський рібай, бо таке м’ясо максимально тендітне й соковите з яскравим смаком яловичини. Можна взяти суцільну вирізку: завдяки випіканню на низьких температурах протягом двох годин рібай стане неймовірно ніжним і його можна буде легко порізати на тоненькі слайси. В пароварці V-ZUG передбачено триточковий зонд, яким можна виміряти температуру всередині продукту. Тому я програмую пристрій на 60 °С всередині м'яса — пристрій автоматично підбирає налаштування камери, щоб досягти необхідного результату».
Інгредієнти
- Рібай США цілим шматком — близько 200 г на 1 порцію
- Сухі спеції — копчена паприка, мелений коріандр, суміш перців, гранульований часник та ін. на ваш смак
- Аспарагус зелений — 2 гілочки на 1 порцію
- Гриби Ерінги — 1 шт на 1 порцію
- Оливкова олія
- Вершкове масло
- Розмарин — 1 гілочка
Приготування
- Гарно приправте м’ясо з усіх сторін сумішшю зі спецій та невеликої кількості оливкової олії.
- На розігріту пательню додайте оливкову олію, вершкове масло й гілочку розмарину. Обсмажуйте м’ясо з усіх сторін до утворення золотистої скоринки.
- Встановіть зонд рівно всередині м’яса та підключіть його до робочої камери духової шафи V-ZUG. Оберіть режим «Делікатна термообробка» у розділі «Яловичина». Встановіть температуру для зонда 60 °С, час приготування — 2 години 30 хвилин.
- Зелений аспарагус очистіть й бланшуйте в режимі «Приготування на парі» при 100 °С — 5 хвилин. Потім додайте сіль, перець, кілька крапель оливкової олії й обсмажте на розігрітому тепані чи пательні до утворення скоринки.
- Гриби Ерінги розріжте навпіл і прикрасьте декоративними надрізами в вигляді крупної сіточки. Додайте сіль і перець та злегка обсмажте.
- Для подачі страви обирайте соус за своїм смаком.
Каталонський крем із полуницею і смаженим горіхом
«На десерт у нас буде ніжний італійський «Крема каталана». Замість традиційної цукрової скоринки пропоную прикрасити страву пюре с полуниці. Зараз для неї не сезон, а тепличні ягоди не можуть похвалитися яскравим смаком і ароматом. Тому краще замаринувати полуницю з прянощами, наприклад базиліком. Для цього я використовую вакууматор V-ZUG — практична річ для маринування, зберігання продуктів і, звичайно ж, приготування методом су-від»
Інгредієнти на 4 порції
- Яєчний жовток — 5 шт
- Цукрова пудра — 50 г
- Вершки жирністю 30% — 300 мл
- Молоко — 200 мл
- Паличка ванілі
- Полуниця
- Бальзамічний оцет
- Тростинний цукор
- Базилік, м’ята
- Фундук
Приготування
- Ретельно змішайте яєчні жовтки, цукрову пудру, вершки, молоко, внутрішню частину ванільної палички до утворення однорідної маси.
- Розлийте суміш по формах і готуйте в духовці на функції «Гаряче повітря з парою» впродовж 25 хвилин при температурі 85 °С.
- Дайте формам охолонути при кімнатній температурі, після чого сховайте їх до холодильника на дві години.
- Полуницю наріжте маленькими кубиками, додайте за смаком бальзамічний оцет, тростинний цукор, базилік і м’яту.
- Перемістіть суміш у пакет для вакуумування й викачайте з нього повітря. 5-10 хвилин маринування достатньо для того, щоб полуниця насичилася ароматами та додатковими смаками.
- Подрібнений фундук обсмажте в духовці при температурі 160 °С 15 хвилин.
- Перед подачею крема каталана карамелізуйте на поверхні десерту тростинний цукор. Прикрасьте готовий десерт полуницею та горіхами.
Нагадоємо також, що V-ZUG — провідна швейцарська торгова марка побутової техніки. Завод V-ZUG розробляє і виробляє кухонні та пральні прилади, а також пропонує комплексні рішення для інтер’єрів уже понад 100 років. Як лідер на ринку Швейцарії, V-ZUG також презентує свою продукцію за кордоном на ринках преміумкласу. Найкращі шеф-кухарі з усього світу віддають перевагу техніці бренду через її інноваційність, функціональність та лаконічний фірмовий дизайн.
Читайте також: 10 мифов о пароварках, которые можно легко опровергнуть