Кендалл Дженнер в ролі «старшої сестри», Періс Гілтон — детектив. Це — нова розробка Meta на базі ШІ, а не сюжет «Американської історії жахів»

Технологии
19.10.2023
ТЕКСТ: Єлизавета Бабец
ПОДЕЛИТЬСЯ
Чому в Мережі обговорюють нові інструменти компанії, які здаються моторошними деяким користувачам
ПОДЕЛИТЬСЯ

«Я тут, щоб поспілкуватися, коли ти захочеш», — говорить Кендалл Дженер в образі «старшої сестри» Біллі. Це — нова розробка Meta, представлена на щорічній конференції компанії. Конгломерат офіційно підписав багатомільйонні контракти зі знаменитостями, які дають право на використання їх обличь для створення аватарів за допомогою штучного інтелекту. Якщо з юридичної сторони все виглядає зрозумілим, адже персонажі розроблені з погодженням селебріті, L`Officiel Online вирішив більше дізнатися цілі, мотиви та функціонал дебютних ШІ-героїв Meta.

Знаменитості та їх нові ролі

Усього Meta планують створити 28 ботів, які будуть функціонувати на базі інстаграму та Messenger. Компанія вже представила персонажа Біллі з обличчям, голосом та мімікою Кендалл Дженнер. За словами Meta, аватар моделі — це «наділена власною індивідуальністю та манерами» старша сестра, до якої можна звернутися за порадами з різних питань. Наразі на акаунт підписані вже 168 тисяч користувачів, а відео за участі Біллі збирають майже пів мільйона переглядів.

@yoursisbillie

Серед інших знаменитостей, чиї аватари вже з’явилися в Meta — Періс Гілтон. Її сторінка в соціальній мережі поки що менш розвинута, але сама світська левиця заявлена там як «слідчий детектив» на ім’я Амбер.  Зазначається, що знаменитості теж братимуть участь в постингу фото та відео, а публікації, створені за допомогою ШІ, помічатимуться як #ImaginedWithAI.

@amberthedetective

Персонаж репера Snoop Dog має ім’я Dungeon Master. Він розповідатиме користувачам про особливості гри в пригодницькі ігри. Тенісистка Наомі Осака перетворилася в аватара Таміку, що обожнює аніме та може підтримати бесіду на цю тему, а ШІ-герой професійного баскетболіста Двейна Вейда на ім’я Віктор ділитиметься корисними спортивними вправами.

Вартість такого контракту з кожним зі знаменитостей складає близько $5 мільйонів, а його тривалість — два роки. За цю суму знаменитості погодилися надати права на своє обличчя та витратити шість годин часу на зйомки та вдосконалення аватарів. 

Функціонал

Оновлення Meta дозволяє стежити за персонажами в інтаграмі, а також вести спілкування з ними в чат-боті Messenger. Функції вже доступні обраним користувачам у США. Чат-боти помічені плашкою «Beta-тестування». Компанія заявляє, аватари не оновлюють інформацію в реальному часу, що планують змінити вже «найближчими місяцями».

Під час діалогу іконка з фото імітує зацікавленість в розмові, демонструючи жести та реакції. Наразі боти мають здатність до аналітичного мислення, тому можуть не лише поділитися корисними сторінками в Bing, але й висловити свою думку, засновуючись на отриманій інформації.

Чому це моторошно

«Розмова йде про розваги», — відповідає Марк Цукерберг на питання, пов’язані з недоцільністю відповідей знаменитих чат-ботів. Wall Street Journal отримали документи внутрішнього співробітника Meta, у яких йшлося про зіштовхування з грубістю та жорстокістю у відповідях персонажів.

zdnet.com

Журналісти технологічного видання ZDNET поспілкувалися з Біллі (Кендалл Дженнер), виявивши нелогічність відповідей та неможливість дати пораду в питанні: «Що робити, якщо твоя подруга обрала таку ж сукню, як і ти?». Водночас бот Брю (аватар гравця в американський футбол Тома Бреді) чітко аналізував результати матчів, робив висновки та висловлював власну думку.

Компанія Snapchat вже мала досвід у створенні чат-ботів, однак ті не мали широкої популярності. Meta володіють масштабнішою авдиторією прихильників, що дає більше шансів на успіх проєкту. ШІ-боти можна використовувати для різних цілей, а чи доцільним є спілкування з ними — питання на повістці дня. І, здається, тест Тюрінга знову не пройдений. 

 

Читайте також: Gucci Cosmos: Імерсивна подорож історією бренду в Лондоні

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).