ChatGPT став доступним в Україні. Як ним користуватися, і які можливості відкриває чат-бот?

Матовий глянець
21.02.2023
ТЕКСТ: Анастасія Поляк
ПОДЕЛИТЬСЯ
Про функції, які виконує чат-бот, і обмеження у використанні
ПОДЕЛИТЬСЯ

Штучний інтелект ChatGPT від стартапу OpenAI став доступним для українських користувачів. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що Україну було вилучено зі списку країн, де чат-бот був заблокованим. Програма не може працювати лише на тимчасово окупованих територіях, щоб російські окупанти не мали можливості використовувати її для пропаганди.

Що таке ChatGPT?

ChatGPT — це чат-бот зі штучним інтелектом, який за кілька останніх місяців здобув велику популярність у світі. Його презентувала компанія OpenAI 30 листопада 2022 року для безплатного публічного тестування. Уже 1 лютого 2023 року Reuters повідомили, що лише через два місяці після запуску кількість активних користувачів програми сягнула 100 мільйонів.

“За 20 років після появи інтернет-простору ми не можемо пригадати швидшого зростання в споживацькому інтернет-додатку”, — розповіли аналітики компанії UBS.

Автори боту зазначили, що їхня програма створена за допомогою техніки машинного навчання під назвою Reinforcement Learning from Human Feedback (RLHF), тобто вона може імітувати звичайне людське спілкування. 

“Ця модель заснована на архітектурі GPT (Generative Pre-trained Transformer), яка дає змогу генерувати текст, використовуючи контекст вхідного запиту. ChatGPT був натренований на величезному обсязі текстів з Інтернету, що дозволяє йому використовувати знання з різних галузей для відповідей на запитання та вирішення завдань”, — додає про себе сам чат-бот. 

Які функції може виконувати програма?

ChatGPT може використовуватися для різних цілей, зокрема написання комп’ютерних кодів, відповідей на конкретні питання, створення великих прозових матеріалів, віршів, історій і жартів. Для того, щоб програма згенерувала потрібний текст, варто спочатку зареєструватися, а потім ввести запитання або написати розгорнуте завдання для бота в спеціальному рядку введення. 

Окрім цього, програму можна використовувати й для цифрового маркетингу, створення онлайн-контенту та бізнес-планів для конкретних проєктів. 

Загалом чат-бот навчений відповідати на запитання з будь-яких сфер: науки, технологій, мистецтва, медицини, кулінарії, спорту тощо. Він може виконувати функцію пошукової системи: користувач дає певний запит, а програма знаходить потрібну за темою інформацію або певні ресурси, де є ці дані. 

Також чат-бот здатний представляти користувачам різні головоломки, які допомагатимуть покращувати когнітивні навички, зокрема логічне мислення та креативність. Ще у функції програми входять розв'язання математичних задач, надання порад і рекомендацій. 

На які запитання чат-бот не відповідатиме?

Як зазначає сам бот, він створений для того, щоб насамперед допомагати користувачам у розв'язанні їхніх проблем, проте є декілька обмежень у його функціоналі. Він не може давати поради або надавати інформацію щодо нелегальних дій: злочинів, порушень законодавства та насильства. Програма не замінить професіоналів у своїй справі: вона не може поставити діагноз замість лікаря або ж перекласти текст на іншу мову краще, ніж це зробить кваліфікований перекладач.

Також бот не відповідатиме на філософські питання або питання про Бога, адже вони є надто суб’єктивними. 

Якщо запитати в програми про війну в Україні, то він відповість, що це серйозний та складний конфлікт, і для отримання точної інформації він рекомендує звернутися до надійних джерел і використовувати критичне мислення, перевіряючи інформацію, яку вони надають. 

Крім цього, бот не може відповідати на питання про події після 2021 року, адже його база знань охоплює інформацію лише до того періоду. 

Читайте також: "На західному фронті без змін", "Елвіс" та інші переможці премії BAFTA — 2023

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).