Підсумки першого міжнародного KHARKIV PHOTO FORUM

Lifestyle
27.08.2020
18 лекцій від іноземних та українських дослідників
ПОДЕЛИТЬСЯ

З 18 по 21 серпня 2020 року в онлайн-форматі за підтримки Українського Культурного Фонду відбувся перший KHARKIV PHOTO FORUM. Це стало значущим кроком на шляху до реалізації стратегії підвищення уваги світової академічної спільноти та поціновувачів візуального мистецтва до феномену Харківської школи фотографії.

Протягом чотирьох днів Форуму було проведено 18 лекцій від іноземних та українських дослідників ХШФ. Виступи були розподілені на три умовні секції: “Харківська фотографія: минуле і сьогодення”, “Між Заходом та Сходом: зв’язки українських фотографів” та “Сучасні процеси інституціоналізації Харківської школи”. Серед спікерів були такі експерти та експертки, як Тетяна Павлова, Олександра Осадча, Бела Логачова, Адам Мазур, Олена Петровська, Томас Шершень, Катерина Яковленко і Галина Глеба, Віталія Щелканова, Тетяна Кочубинська, Федора Паркман, Валентин Однов’юн, Агне Нарушіте, Володимир Парфенок, Каміло Ракана, Крістіан Кортегард Мадсен, Фей Доулінг, Олексій Шульгін, Сергій Лебединський.Також в рамках KHARKIV PHOTO FORUM було проведено 2 круглих столи. Один з яких вперше об'єднав представників різних поколінь Харківської школи фотографії та спровокував дійсно цікаву дискусію за модерації фотографа та куратора Олександра Ляпіна. Наступний круглий стіл “Історія рухомих картинокза модерації дослідниці Яніни Пруденко, пройшов у останній день Форуму, та був присвячений новим медіа в українському сучасному мистецтві. Протягом дискусії учасники порушили важливе питання передачі творів та архівів медіамистецтва в державні інституції та наголосили на необхідності розробляти юридичні та формальні механізми такого співробітництва.

Цікава розмова про проєкт "Музей фотографії" відбулася між Вікторією Бавикіною та Сергієм Лебединським, а Олексій Шульгін розповів про Бориса Михайлова та Олександра Слюсарева. 

Попри закінчення заходу охочі можуть переглянути онлайн виставки на сайті Форуму де представлені нова серія робіт Сергія Святченко – “Вражені часом”, три проєкти Євгенія Павлова – Скрипка Архівна Орвохром, групова виставка Photo HISTORY та ретроспектива Олега Мальованого.

 

Організатори Форуму: Колекція Гриньових та Український клуб колекціонерів сучасного мистецтва. Проєкт реалізується за підтримки УКФ.Читайте также: Виставка Олександра Клименко в арт-просторі Mandarin MaisonПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).