Апсайклінг — перетворення старих, непотрібних і використаних продуктів у нові знакові речі — є сьогодні як ніколи важливим для модної індустрії. Дизайнери, що займаються цією практикою, слідують екологічній місії, сприяючи зменшенню забруднення навколишнього середовища й збереженню ресурсів. Вони також розширюють виміри креативності, переосмислюючи, осучаснюючи одяг, презентуючи власне бачення, проте зі сталим підходом.
L’Officiel Online розповідає про 6 апсайкл-брендів — від дизайнерів із США, України й Швеції, — що змінюють індустрію та захоплюють лідерів думок.
Connor Ives
Дизайнер Коннор Айвз — висхідна зірка американської моди, серед прихильників якого численні знаменитості, як-от Ріанна, Дуа Ліпа, Джилліан Андерсон, Ешлі Грехем, Гантер Шафер і Зендея. Майже всі речі бренду створені з вінтажного одягу. Робота Коннора Айвза ґрунтується на осмисленні американської ідентичності, він досліджує її з допомогою власних спогадів, які формував, зростаючи в країні.
Бренд Connor Ives був заснований у 2021 році лише рік після того, як дизайнер завершив навчання в Central Saint Martin. Ще за часів студентства сукню Коннора Айвза одягнула модель Адвоа Абоа для Met Gala, а сам він у той період приєднався до команди бренду Ріанни Fenty. 2021-го робота дизайнера до того ж була представлена на виставці «В Америці: лексикон моди» в Інституті костюма Музею Метрополітен.
Hodakova
Кейт Бланшетт у топі з ложок, сукня з ременів на Еммі Корін і Грета Лі в корсеті з чобота — все це творіння шведського бренду Hodakova. Його у 2021 році започаткувала Еллен Ходакова Ларссон, що цьогоріч стала переможницею премії для молодих голосів у фешн-індустрії LVMH Prize. Місія дизайнерки — змінити бачення моди, пропонуючи унікальні речі, виготовлені з вже наявних продуктів, зокрема вінтажного одягу й перероблених матеріалів.
BETTTER
BETTTER — бренд української дизайнерки Юлії Пеліпас зі світовим ім’ям, що у 2023 році отримав спеціальну нагороду Карла Лагерфельда на премії LVMH Prize. У філософії компанії закладена віра, що весь одяг, який потрібен людству, уже вироблений. Тож BETTTER не виробляє одяг із нуля, а переробляє й переосмислює готовий преміальної якості та високої екологічної цінності.
Бренд створює колекції, які втілюють новий погляд на жіночність, де вбрання — захисна мембрана, що захищає жінку від шуму та складнощів світу. Серед шанувальниць бренду BETTTER — Крістен Стюарт, Гейлі Стайнфільд, Америка Феррера та Елізабет Олсен
RE/DONE
RE/DONE — бренд деніму, історія якого почалася у 2014 році в Лос-Анджелесі із Шоном Барроном та Джеймі Мазуром. Задум засновників був простим: взяти старе й зробити його новим. RE/DONE перероблює вінтажні речі Levi’s, Dr. Scholl і Ford, створюючи сучасний одяг і надаючи нове життя вже використаному.
Згодом бренд розширився до категорій одягу та взуття, також слідуючи принципу апсайклінгу. Сьогодні до клієнтів RE/DONE належить значна кількість знаменитостей, зокрема Джіджі Гадід, Charli XCX, Дуа Ліпа та Кайлі Дженнер.
Rave Review
Стокгольмський бренд Rave Review створює одяг повністю з вже наявних продуктів, за його визначенням, продукуючи «висококласний рімейк». Свою першу колекцію, розроблену з постільної білизни, дизайнерки Жозефіна Бергквіст та Лівія Шюк представили у 2018 році. Ціллю Rave Review є демонстрація того, що екологічна мода може бути якісною та стильною. Нині бренд продовжує працювати з домашнім текстилем, з’являючись в образах Розалії, Кеті Пері та Кайлі Дженнер.
Patrick Mcdowell
«Сталість лежить в основі всього, що робить Патрік, прагнучи переосмислити розкіш за допомогою сталого мислення», — так про британського дизайнера Патріка Макдауелла говорила Анна Вінтур. Заснований у 2018 році, бренд Patrick Mcdowell працює лише з переробленими або виготовленими з відповідальністю матеріалами. Естетика й підхід дизайнера, що демонструє власні колекції в межах Тижня моди в Лондоні, побудовані на відданості ремеслу та вишуканості.
Читайте також: Топ із ложок, сукня — з портфеля. Що треба знати про HODAKOVA — переможця LVMH Prize і фаворита знаменитостей