Напередодні Gucci представили нову книгу Gucci: The Art of Silk («Gucci: Мистецтво шовку»), що простежує значущість хусток в історії Будинку. Серед них і іконічна модель із принтом Flora — та, мотиви якої стали емблематичними для Будинку й були породжені внаслідок одного візиту в бутик акторки, княгині Монако Грейс Келлі. Саме цей візерунок і прикрашає обкладинку видання.
Нижче L’Officiel Online згадує історію хустки Gucci Flora та роль у ній голлівудської принцеси.
Грейс Келлі
У 1956 році акторка Грейс Келлі стала княгинею Монако, одружившись із князем Реньє III. Зосередившись на своїх монарших й філантропічних обов’язках, вона заразом продовжувала залишатися іконою для багатьох жінок, зокрема в аспекті моди. Її улюблену сумку Hermès, популяризовану нею, знаменито перейменували у 1977 році на Kelly.
Одного разу Грейс Келлі завітала в міланський бутик Gucci. Саме тоді там перебував Родольфо Гуччі, син засновника Будинку Гуччо Гуччі. Стверджується, що він запропонував княгині подарунок, від якого вона спочатку відмовилася з огляду на ввічливість. Проте Родольфо Гуччі наполягав, тож, зрештою, Грейс Келлі обрала хустку з квітковими візерунками. А втім, нічого схожого й достойного княгині Монако в бутику не було.
Грейс Келлі в хустці Gucci з принтом Flora й біля бутика Gucci
Родольфо Гуччі одразу вирішив створити потрібну річ, звернувшись до італійського художника, ілюстратора Вітторіо Аккорнеро де Теста. Так у 1966 році народилася шовкова хустка Gucci з культовим принтом Flora. Одним із ймовірних джерел натхнення для її створення називають ренесансну картину «Весна» Сандро Боттічеллі. Вітторіо Аккорнеро де Теста співпрацював із Gucci протягом двох десятиліть, а річ із його дизайном для Грейс Келлі стала уособленням вишуканості й елегантності. Хустки Дому його авторства до того ж носили королева Єлизавета II й Жаклін Кеннеді.
Хустка Gucci з принтом Flora
Хустка Gucci з принтом Flora
Флористичні мотиви Gucci, що пов’язані з творінням для княгині, крізь десятиліття продовжують супроводжувати Будинок також в одязі, взутті, парфумерії та прикрасах. Вони ставали натхненням для різних креативних директорів Дому: від Тома Форда, Фріди Джанніні й до Алессандро Мікеле. Сама ж хустка залишається знаковою позицією в Gucci та зазнавала переосмислення, приміром, цьогоріч із колаборацією Дому з митцями.
Кампейн Gucci, початок 1970-х
Продовжуючи родинну історію, журналістка, внучка Грейс Келлі Шарлотта Казірагі неодноразово ставала обличчям Gucci, зокрема демонструючи флористичну хустку. «Шарлотта була природним вибором, адже вона уособлює сучасний культовий образ жінки Gucci. Окрім дивовижної краси, вона є витонченою, успішною та іконічною. Чудова амбасадорка Gucci», — говорила свого часу про Шарлотту Казірагі колишня креативна директорка Дому Фріда Джанніні.
Читайте також: Шовковий шлях: історія знакових хусток у книзі Gucci: The Art of Silk від видавництва Assouline