Флористичні мотиви української вишивки в новому дропі "ЕТНО" бренду OMELIA

Тренды
18.08.2023
ПОДЕЛИТЬСЯ
У новому дропі вінтажні речі отримали друге життя у вигляді вишитої сорочки
ПОДЕЛИТЬСЯ

«ЕТНО» - новий дроп редизайн-сорочок OMELIA, на який дизайнера Костянтина Омелю надихнула тематика флористики в українських вишиванках і казкові тварини в картинах художниці Марії Примаченко. У новому дропі дизайнер хоче показати традиційну українську вишивку у новому переосмисленому вигляді.

У дропі «ЕТНО» вишивка виконана в яскравих, контрастних кольорах і в монохромному білому. У новій колекції дизайнер поєднав бісер, стеклярус і кристали: зеленого, білого, блакитного, червоного, жовтого, помаранчевого і синього кольорів. Вся вишивка виконується вручну і займає в деяких вишиванках до 100 робочих годин.

Також дизайнер розробив дві прикраси, які нагадують вінок сплетений із квітів. Прикраса виконана із бісеру. Виробляють прикрасу, виключно вручну, майстрині OMELIA.

Головним елементом дропу є композиція із квітів, які начебто плетуться по сорочці із тваринами, які відпочивають, сидячи на гілочках і квітах. Квіти - символ цвітіння, духовності та життєвої сили. Тварини - передають свої символічні властивості орнаменту. 

Усі сорочки у дропі підходять як дівчатам, так і хлопцям. Дизайнер не розділяє людей за гендерною ознакою.

«У новому дропі вінтажні та стокові сороки отримали друге життя у вигляді вишиванок. Я дуже хотів би, щоб вишиванки OMELIA зайняли особливе місце в гардеробі кожного власника. ЕТНО - це моє щире бажання плекати рідне культурне надбання», - каже дизайнер бренду Костянтин Омеля.

Презентація дропу «ЕТНО» відбулася напередодні Дня Незалежності в музеї народної архітектури й побуту в Ужгороді. Дизайнер хотів відтворити атмосферу українського села. Героями презентації стали п’ять жінок, які, співаючи акапельно, виносили із хати вишиванки й розвішували їх у дворі коло хати. Яскравим елементом презентації став накритий стіл, за яким з однієї сторони збирались жінки, що співають, а з іншої сторони стола зібрались всі гості. Накритий стіл символізує достаток.

«Презентація «ЕТНО» - дуже важлива подія для мене. Я хвилювався дуже, а під час презентації так розчулився, що майже не заплакав. Після події до мене підходили гості та ділилися своїми емоціями. Виявилось, що плакав не тільки я. Це означає - мета була досягнута, емоції були справжні, а отже подія запам'ятається», - каже дизайнер Костянтин Омеля.

Фотограф:  Даніл Кайстро
Продюсер: Олександра Бєломєстнова 
Продакшен: SYNC 
Стиліст: Анастасія Яценко
Модель: Лілія Недзельська
Гафер: Андрій Ушенко
Візажист/стиліст по волоссю: Людмила Агаханова 
Асистент продюсера: Яна Савченко

 

Читайте також: Що відомо про спільний запуск лейблу Клер Вейт Келлер з Uniqlo

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).