5 головних трендів тижня моди в Парижі

Тренды
09.03.2023
ТЕКСТ: Володимир Мотричук
ПОДЕЛИТЬСЯ
ПОДЕЛИТЬСЯ

У Парижі закінчився Тиждень моди, на якому бренди презентували свої FW 23/24 колекції. Новий сезон ознаменувався не лише гучними перформансами, трендами та зірковими виходами, а й повністю відновив офлайн-формат показів, що цьогоріч вийшли на новий грандіозний рівень. У цій підбірці ми зібрали 5 найзнаковіших трендів, які на нас чекатимуть наступної зими.

Краватка не лише для black tie

Цього сезону можна було побачити по-новому обдуманий офісний стиль, який імплементувався в наш кежуал-гардероб. Краватки як аксесуари з’явилися на показі Dior, Valentino, Alexander McQueen та Undercover, а модний Дім Hermes створив шкіряні варіанти, додаючи їх до об’ємних багатошарових образів. Але часто краватки все ж давали відсилки до класики офіційного стилю.

Фактурні плечі – новий мастхев

Багато хто з дизайнерів повертався до своїх історичних кодів, відновлюючи їх у сучасному прочитанні. Так ми побачили відсилки до моди післявоєнного часу та бурхливих 1970-1980-х. Наприклад, Олів’є Рустен відтворив оду до класичного образу жінки 1950-х, створеного Діором, Живанши та Бальманом. Фактурні акцентні плечі в його новій колекції Balmain були такими ж помітними, як і в осінньо-зимовій історії Saint Laurent від Ентоні Ваккарелло. Італійський дизайнер буквально знову розвернув нас обличчям до легендарних жіночих класичних костюмів Сен Лорана. Givenchy в новій колекції зробив великий акцент на фактурні плечі як структуру образу: їх можна побачити в класичних пальтах та мідісукнях.

Геометрична прогресія для total black 

І не зважаючи на те, що total black ніколи не виходить з моди, під час Паризького тижня моди було презентовано велику кількість луків лише в чорному кольорі – різнилася лише фактура тканин та крій.

Balenciaga, Lanvin, McQueen, Coperni, Yohji Yamamoto, The Row та ще величезна кількість інших додавала до своїх колекцій усе більше тотал-чорних образів.

Закутуватися як у дитинистві – модно

З приходом холодного сезону інколи буває важко підібрати цікавий образ на кожень день так, аби не змерзнути. Усе частіше хочеться закутатися в шарф, натягнути шапку й рукавиці. І, мабуть, слідкуючи цій логіці, а також, звісно, беручи до уваги комфорт прет-а-порте ліній, новим трендом наступного сезону стане “закутування”. The Row буквально вдягли светр на пальто, Coperni створили пальто-плед та “закутали” модель, Hermès додавали кольорові шарфи, The Row – їхні максіваріанти, а Chanel створили спідницю з графічним принтом, що нагадувала плед.

Оздоблені фактурні пальта 

Особливу увагу цього сезону бренди приділяли верхньому одягу: його фактурі, тканині та крою. І беручи до уваги tailor-крій, які дійшов до нас з нью-йоркського та міланського тижнів, ми можемо відмітити, що паризький тиждень моди задав нам тренд на оздоблення пальт та велику увагу до використаних тканин і фурнітур. Наприклад, у Chanel пальта “квітнуть” камеліями, Stella McCartney відтворює окрас Аппалузького коня, Yohji Yamamoto використовує багато деконструкції, Schiaparelli буквально переносить haute-couture техніки оздоблення фурнітури в свою першу прет-а-порте колекцію, водночас як Niccolò Pasqualetti створює “об’ємно-пухнасту” історію натхнення гардеробом своєї бабусі з Верони.

 

Читайте також: 5 головних трендів міланського Тижня моди осінь-зима — 2023-2024

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).