Bevza, Litkovskaya та Ksenia Schnaider створили колекцію рівності. Усі бажаючі будуть носити її по черзі

Тренды
09.04.2021
ПОДЕЛИТЬСЯ
На підтримку ЛГБТК+ спільноти в Україні
ПОДЕЛИТЬСЯ

Три українські дизайнерки: Світлана Бевза, Лілія Літковська і Ксенія Шнайдер —
та рух "Різні.Рівні" презентували колаборацію на підтримку ЛГБТК+ спільноти в Україні. Це — колекція рівності, одяг для тих, хто підтримує рівність для всіх, незалежно від гендерної ідентичності та сексуальної орієнтації.

Кожна із дизайнерок створила одну унікальну річ. Ksenia Schnaider — джинсову куртку з фрагментами айдентики "Різні.Рівні", Litkovskaya — вітровку з елементами стилю Анрі Матіса та Кіта Гарінґа, Bevza — яскравий в’язаний жилет із переробленого океанічного пластику.“Якщо подивитися на жилет, він має у собі дві сторони, які роблять нас різними та рівними. З одного боку, "різні" — це стейтмент чітких барв. З іншого боку — меланж із тих самих кольорів нас поєднує, "переплітає" між собою, робить рівними. Ми всі взаємодіємо у цьому світі, і насправді індивідуальність завжди невіддільна від "спільності". Ми — унікальні та єдині водночас. Жилет зв’язаний із переробленого поліестеру, пряжа виготовлена з пластикових пляшок. Для Bevza здорове майбутнє для всіх нас — об’єднує”, — розповідає Світлана.

У колекції декілька рівнів: 

Gender-neutral — підходить для чоловіків, жінок, небінарних особистостей, квір-людей.

Universal sizes — куртки one size, жилет представлений у двох розмірах, що адаптивні завдяки плетінню.

Zero-owner — у колекції немає власника. 

 

“Мода підіймає глобальні теми. Я подумала:" Що для мене в мистецтві є дуже об’єднувальною картинкою?" Відразу прийшов у голову Матіс. Ми почали гратися з ним, але в якийсь момент мені не вистачило якоїсь глибини ідеології. І захотілося знайти ще одного яскравого митця, людину, яка багато говорила про об'єднання і багато робила. Так Гарінґ та Матіс об'єдналися в одній картинці, в одній ідеї, одній куртці”, — додає Лілія Літковська. 

Як отримати речі?

Рівні права належать усім. Справжню підтримку не можна купити. Як і одяг "Різні.Рівні". Проте його зможуть отримати всі, хто підтримує ЛГБТК+ та доєднається до руху. Кожен, хто одягне річ із колекції, засвідчить свою дружню позицію.

Щоб одержати річ на тиждень, треба підтримати ЛГБТК+ спільноту на сайті та залишити свої контакти. Організатори проєкту рандомно оберуть людей, яким надішлють речі. Через тиждень річ треба передати іншим, таким чином продовживши хвилю підтримки.“Коли нам запропонували взяти участь у колаборації, ми сумнівалися, чи погоджуватися. Адже думали, що ця ідея очевидна, щоб всоте про неї говорити. Але ми зрозуміли, що цей проєкт не просто для фешн-ком'юніті. Він для усіх людей, які прогресивні у своїх поглядах. А наш бренд якраз про це. Ми робимо це не тому, що це модно. Для нас це стиль життя”, — розповідає Ксенія Шнайдер.

Кампейн колекції створив дует Synchrodogs. 

Нагадаємо, що "Різні.Рівні" — рух на підтримку рівності для всіх, незалежно від гендерної ідентичності та сексуальної орієнтації. У 2020 році випустили Маніфест толерантності за участі Аліни Паш, Сергія Бабкіна, Марини Круть та інших українських музикантів. У 2021 році запустили #різнірівні365 — щодня протягом року новий представник ЛГБТК+ розповідає свої історії в Instagram-сторіс проєкту. 

 

Читайте також: Надія на майбутнє: Bevza показали осінню колекцію повністю в білому просторі

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).