Футболка зі слоганом — гіт сезону. Згадуємо історію тих, що носили Періс Гілтон і Зендея

Тренды
22.05.2024
ПОДЕЛИТЬСЯ
А також інших знакові появи в них
ПОДЕЛИТЬСЯ

Цього сезону мода обрала нову it-річ — футболку зі слоганом. Прямолінійний й іронічний тренд вже підхопили знаменитості, як-от Зендея, Дрю Беррімор і Вікторія Бекхем. Висловити все красномовно й беззвучно — ось що пропонує ця річ, яка була на піку популярності в 00-х завдяки Ліндсі Лохан, Періс Гілтон і Брітні Спірс. З нагоди ренесансу цього тренду L’Officiel Online згадує історію 8 найвідоміших футболок зі слоганом, які, зокрема, ставали політичною заявою. 

I TOLD YA, «Суперники» й син Кеннеді

За відродження цієї тенденції в сезоні весна-літо 2024 ми можемо завдячувати спортивній комедії «Суперники» режисера Луки Гуаданьїно. Йдеться про футболку Loewe зі словами I TOLD YA, яку як у фільмі, так і поза його межами одягнули актори Зендея та Джош О’Коннор. 

У стрічці, сповненій динамічних зіткнень між героями, вона стала символом влади. Сама ж історія цієї речі бере початок у 90-х. Тоді її одягнув син Джона й Жаклін Кеннеді Джон Ф. Кеннеді-молодший, що зафіксували папараці. Слова на ній відсилають до гасла I Told You So, яким користувалися прихильники покійного президента на його інавгурації в 60-х.  

New York Herald Tribune й фільм «На останньому подиху» 

«На останньому подиху» — повнометражний дебют режисера Жана-Люка Годара 1960-го, один із найзнаковіших фільмів у кінонапрямі «Французької нової хвилі». У ньому головну роль виконує Джин Сіберг, що й з’явилася в іконічній футболці зі словами New York Herald Tribune. Сьогодні це ностальгічне вбрання акторки досі складає колекцію мерчу The New York Times.

Nepo Baby та Гейлі Бібер


У 2023 році Гейлі Бібер з’явилася у футболці зі словами Nepo Baby, що спричинило гарячі дискусії. Термін nepo baby — скорочено від nepotism («непотизм») — вживається щодо знаменитостей, батьки яких уже досягнули чогось в індустрії, тож їхні діти мають змогу користуватися наявними зв’язками. Напередодні цієї появи New York Magazine назвав Гейлі Бібер подвійною nepo, адже її батько є відомим актором, а чоловік не менш знаменитим співаком.

Stop Being Desperate (Poor) і Періс Гілтон

 
 
 
Переглянути цей допис в Instagram
 
 
 

Допис, поширений Y2K DAILY (@y2kdaily)

 

Періс Гілтон у рожевій максіспідниці та в білій майці з написом Stop Being Poor? Ця світлина була поширена мережею й стала натхненням для багатьох дизайнів, а втім, оригінальна версія вбрання знаменитості дещо відрізняється. Насправді фотографія була відредагована, і на заході 2005 року в Лас-Вегасі Періс Гілтон з’явилася в майці зі словами Stop Being Desperate.

My Dad Had A Rolls-Royce та Вікторія Бекхем

Безумовно, у Вікторії Бекхем наявне почуття самоіронії, що доводить представлена нею у 2023 році біла футболка з круглим вирізом і словами My Dad Had A Rolls-Royce. Слова на ній відсилають до жартівливої розмови дизайнерки та її чоловіка Девіда в межах документального серіалу Netflix «Бекхем». 

В одній зі сцен Вікторія зазначає, що «її сім’я належала до робочого класу». На це відреагував її чоловік, запитавши: «Скажи чесно. На якій машині твій батько возив тебе до школи?». Дизайнерка зізналася, що це був Rolls-Royce у 80-х. Невдовзі розмова подружжя стала віральною в інтернеті, тож так і з’явилася натхненна нею футболка зі слоганом.

Corporate Magazines Still Suck і Курт Кобейн

Для відомої обкладинки Rolling Stone 1992 року Курт Кобейн позував у футболці зі слоганом Corporate Magazines Still Suck («корпоративні журнали все ще відстійні»). Невдовзі такий дизайн став надзвичайно популярним, а також був переосмислений Демною Гвасалія для колекції Vetements. Щоправда, із доданою фразою «корпоративні журнали все ще відстійні сильно!».

A Low Vera і Джулія Робертс

У 2002 році Джулія Робертс була помічена у футболці з написом A Low Vera («Низько, Веро»), що також здобула багато уваги від громадськості та медіа. Тоді вона зустрічалася з кінооператором Даніелем Модером і своїм теперішнім партнером, що досі був одружений із зірковою візажисткою Верою Стеймберг. Як припускається, остання не хотіла розлучатися з чоловіком, що призвело до контроверсійної появи Джулії Робертс. Як згодом акторка розповіла Опрі Вінфрі, «це було особисте» й вона погоджується зі написом на футболці.

58% Don't Want Pershing, Кетрін Гемнетт і Маргарет Тетчер

Кетрін Гемнетт — британська дизайнерка, яка відома створенням футболок із політичними заявами. У 1984 році вона була гостею на заході з тодішньою прем’єр-міністркою Маргарет Тетчер, що був присвячений Тижню моди в Лондоні. Як молода дизайнерка вона також була гостею й тихцем взяла з собою футболку з написом 58% Don't Want Pershing (58% не хочуть Pershing).

Ці слова відсилали до опитування щодо розповсюдження американських крилатих ракет і ядерних ракет під назвою Pershing Європою. Світлина, де Кетрін Гемнетт тисне руку Маргарет Тетчер у цьому вбранні, невдовзі з’явилася на перших шпальтах медіа. Це був приклад протесту громадькості проти збройної ініціативи.

Читайте також: Грандіозний теніс: як створювалися костюми для «Суперників».

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).