Епопея зі щасливим фіналом: Харківський бренд 12monkeys розповідає, як відновити роботу у більш безпечному місці

Новости
16.05.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
Поруч зі складом бренду влучила ракета
ПОДЕЛИТЬСЯ

Харківський бренд 12monkeys відновив свою роботу і випустив перше за останні місяці оновлення. Асортимент модної марки доповнили лляні брючні костюми у двох кольорах — медовому та квітковому.

Їх було відшито ще до повномасштабної війни, але зараз вони виглядають по-своєму символічно. Медовий ідеально поєднується з травневим синім небом, нагадуючи кольори українського прапора. Квітковий ніби нагадує, що життя завжди відновлюється, весна приходить у будь-якому разі, а розквітати деревам не заважає навіть війна. Вільний крій також має своє приховане значення: свобода — найголовніше для українців.

«За декілька днів до війни ми знімали на вулицях Харкова кампанію для нового дропа. Дивлюсь — ось фотка з площі Свободи, далі модель сміється у кав’ярні, на місці якої зараз попіл, а ось кружляє поруч із будинком — і вікна ще цілі. Спочатку переглядати ці кадри було дуже боляче. Зараз — на місці болю з’являється вже надія. Бо буде ще краще», — розповідає засновниця бренду дитячого та дорослого одягу 12monkeys Аліна Шалабаєва.

Працівники 12monkeys евакуювалися з міста через тиждень від початку війни, під щільними обстрілами, а речі бренду залишилися на складі у Харкові. Згодом поруч із ним влучила ракета, і вибуховою хвилею вибило усі вікна.

Засновниця бренду Аліна Шалабаєва розповідає, через що вона разом із командою пройшла, аби відновити роботу та підтримати економіку країни:

«Я стала шукати шляхи вивезти речі. Знайшла харківських хлопців-волонтерів, які повинні були приїхати й зібрати речі, але вони так і не доїхали, бо потрапили у ДТП. Хлопці, на щастя, залишилися цілі. Врешті, відправили частину «Новою поштою» — тоді у склад, на який все прямувало, поцілили. Добре, що посилка не встигла туди потрапити. Коротше, ціла епопея, але зі щасливим фіналом, бо ми нарешті змогли запустити продажі з Полтави.

Бренд наразі відраховує 20% від прибутку на благодійні потреби. Та хто зараз цього не робить? Просто це найбільше допомагає кожному з нас сьогодні — допомагати іншим. Ми підтримуємо конкретні ініціативи: частину грошей передаємо на лікування дівчинки з Донецької області, — бо ми ж і дитячий бренд; частину — на облаштування притулку для біженців. І виявляється, ми усі зараз у великому клубку взаємодопомоги. Одна наша клієнтка, наприклад, впізнала за кордоном серед біженців, яким допомагала, другу нашу клієнтку. А третя, з іншої країни, — захотіла подарувати дітям цієї біженки щось із речей 12monkeys — вже замовила. Усі ці історії й дають сил та впевненості».

Кампанію нового дропа бренд підтримує у своєму інстаграмі розповідями про видатних та завжди стильних українських жінок: Лесю Українку, Марію Приймаченко, Соню Делоне та інших.

Фото: Олексій Бутко
Текст: Надя Сазонова

 

Читайте також: В Америці відкрили платформу Angel For Fashion, спеціально для українських дизайнерів

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).