Ентропія: народження нового українського бренду TONiA

Тренды
17.07.2023
ПОДЕЛИТЬСЯ
ПОДЕЛИТЬСЯ

Українська художниця з костюмів Антоніна Белінська має двадцятирічний досвід роботи у сфері кiно. На її рахунку образи для фільмів «Захар Беркут», «Сторожова застава» та інших. Нещодавно Белінська представила першу колекцію власного бренду TONiA.

«Наразі я починаю свій новий шлях як дизайнерка одягу», – натхненно говорить креативна директорка бренду.

Представлена колекція має назву «Ентропія», що відсилає до природи та давньої мрії дизайнерки. «Її створення стало відродженням моєї творчої дитячої особистості, адже все життя я мріяла розробляти власний одяг, – розповідає дизайнерка. – Ентропія – це розсіяна енергія, при накопиченні якої зародилось життя. Це певний символ і мого особистого пробудження, і народження чогось нового».

Натхненням для створення «Ентропії» Антоніна Белінська називає природу та натуральні кольори, наївне мистецтво, а також вміння сучасних жінок поєднувати силу, ніжність і сексуальність. Креативна директорка навмисно підкреслює жіночі форми: робить акцент на талії і привідкриває невеликі частини тіла. 

Серед капсульної колекції, що створена за принципом конструктора, особливе місце посідає в’язаний корсет, створений за технікою XIX століття. Для його пошиття Белінська адаптувала крій автентичного корсету того часу, який вона придбала на аукціоні: «Стародавні корсети мали дуже красивий перехід між талією і стегнами. При цьому вони не затискали діафрагму – це секрет, яким володіли тогочасні кравці. Саме тому жінкам було легко ходити і при цьому візуально мати дуже вузьку талію», – ділиться дизайнерка.

Неабияка увага приділялася тканинами та технікам роботи з нею. В’язані речі колекції створені з італійської пряжі, яка за рахунок свого складу гарно підкреслює вигини тіла і є комфортною для носіння навіть у спеку. Також чи не кожен елемент лінійки має елементи ручного в’язання або вишивки.

«Ідея створити речі, зв’язані гачком, натхнення давньою технікою «вирізування» – це теж данина моєму дитинству, – розповідає Тоня Белінська. –  Моя мама власноруч створювала декоративні елементи для одягу, я могла годинами спостерігати за цим процесом, досі пам’ятаю всі фіранки та оздоблення, які вони з бабусею вишивали. Саме цю легкість і ажурність, які створюються за допомогою давніх технік, що використовувались на території України, я й хотіла передати в колекції».

Читайте також: Головні модні тенденції осінь-зима 2023/24

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).