Під час вступу на престол короля Чарльза III ми згадуємо основні правила його королівського стилю
З самого свого дитинства принц Чарльз (і всі навколо нього) розумів, знав і готувався стати наступним королем Великої Британії. Навіть його ім'я батьки обрали з погляду на те, що ось вже триста років на престолі не було короля Карла (правління Карла ІІ, сина Карла І, закінчилося у 1685 році). Дитинство майбутнього монарха не можна було назвати безтурботним. З одного боку, зайнята державними справами мати – королева Єлизавета II, з іншого – батько принц Філіп, не деспотичний, але досить суворий офіцер ВМФ. Колись, щоб одружитися на принцесі Єлизаветі, йому, принцу Грецькому і Данському, праправнуку королеви Вікторії, довелося відмовитися від своїх титулів, взяти прізвище Маунтбеттен і удостоїтися тільки титулу герцога Единбурзького. Пізніше дружиною Філіпу був дарований титул принца (який присвоюється тільки прямим нащадкам короля), але не короля. Уявіть, у якій атмосфері виріс Чарльз!
В надії на його військово-морське майбутнє Філіп віддав сина в Гордонстоунську школу, де сам навчався після переїзду до Сполученого Королівства. Пізніше Чарльз охарактеризував роки навчання там як пекло, а своїх синів віддав до менш суворого Ітона. Після школи принц Уельський вступив до Кембриджу, де вивчав історію мистецтв, а пізніше пройшов курс пілотування винищувача і навіть служив на флоті (спеціально для батька).
Але повернемось до його стилю. До 70-річчя ще тоді принца Уельського пресслужба королівського двору опублікувала в інстаграм-акаунті монаршої родини фотографію зі спадкоємцями корони. На ній майбутній король принц Чарльз тримає на руках майбутнього короля принца Джорджа, за спиною Чарльза стоїть його старший син, майбутній король принц Вільям. Чарльз, трохи відступивши від свого стилю, не одягнув двобортний костюм із гострими лацканами. До речі, король Чарльз не стільки консервативний щодо свого гардероба, скільки є еталонним прикладом чисто англійського укладу життя, де немає місця зайвим хвастощам, але є почесна полиця для сарказму з легким снобізмом.
Ви пам'ятаєте кадри, де маленькі Вільям і Гаррі бігли в привітні та широкі обійми Діани? Пізніше ці кадри увійшли в історію як доказ безмежного кохання принцеси до своїх синів. Отож, батько любив їх не меншою мірою. Як і вони його. Просто Чарльз ніколи не цікавив фотографів, і на моментах батьківських радощів принца Уельського їхні камери були опущені вниз. Згодом майбутньому королю перестали приділяти теплу увагу не тільки фотографи з журналістами, але й власне читачі газет — його майбутні піддані — народ Сполученого Королівства.
Якщо згадати молоді роки Чарльза та його перші п'ять років шлюбу з Діаною, то цього англійського модника, одягненого з голки та завжди доречно, можна було виставляти у музеї. У 80-х він ще дотримувався загальних трендів, але вже з королівською витримкою. Також він ніколи не втрачав нагоди приміряти національні шотландські мотиви, але у рамках традицій. У ті роки вінценосного принца можна було зустріти в ковбойському капелюсі, який був підкреслений краваткою-боло. Здавалося б, де Техас, а де — Уельс.
Згодом характер Чарльза, як і його гардероб, почав набувати стриманих форм розповіді. Адже виділятися йому хотілося найменше.
Як тоді, так і сьогодні, королю Чарльзу іноді доводиться перевдягатися більше двох разів на день, а то й усі чотири. За цим стежать пів дюжини його камердинерів. Костюми, вірніше сотні костюмів, які практично однакові та всі як один замовлені на Севіл-Роу, завжди повинні бути почищені, полагоджені (принц, як винятковий приклад англійця, дуже важко розлучається з усім старим) та готові до носіння. Але ні в якому випадку не мати нарочито нового вигляду.
Чарльз, мабуть, один з небагатьох, хто так вишукано може поєднувати смужку зі смужкою та ще однією широкою смужкою на краватці, які завжди зав'язані на міцний вузол «принц Альберт» (одна з варіацій вузла «Вікторія»). Іноді петлицю його піджака прикрашає бутоньєрка та геральдичний значок. Все суворо відповідно до заходу та виключно безпомилково. Якщо, звичайно, взагалі не вважати весь його гардероб одним великим промахом. Але це лише той самий англійський сарказм.
Колись і сам король Чарльз прокоментував свій стиль так:
«Я розумію, що одягаюся то краще, то гірше за всіх. Мене це нітрохи не засмучує, я продовжую стояти на своєму, і раз у 25 років завжди настає мій час»
Якщо з повсякденними робочими костюмами з англійської вовни незмінного фасону все ясно (але навіть у їхньому стрункому ряду іноді бувають коригування у вигляді однобортних або картатих прикладів), то фасон його смокінгу взагалі не змінюється вже років 40! Двобортний смокінг із шістьма гудзиками та гострими лацканами супроводжує Чарльза на всіх вечірніх заходах ще з часів прем'єрства Маргарет Тетчер, змінюється лише паше у нагрудній кишені. До речі, всі нагрудні хустки принц складає однаковим крилоподібним чином.
Сьогодні Його Королівська Величність Чарльз III вступає на британський престол. У нього було складне дитинство, небажаний шлюб із найпрекраснішою, але нелюбимою принцесою, жахлива трагедія, в якій для багатьох він залишився головним винуватцем, історія кохання, яке йшло всупереч громадській думці, та двоє найчарівніших синів. Але без усього цього, мабуть, й не було б жодного по-королівськи мовчазного та по-англійськи стриманого гардероба справжнього романтика та сьогоднішнього короля, чиє правління стане новою главою історії Корони Сполученого Королівства.
P. S.
На церемонії прокламації під час вступу на престол король Чарльз з'явився у класичній візитці (різновиді фрака) та в траурній чорній шовковій краватці. На ній діамантами виблискувала шпилька з його новою монограмою CR (Сharles III Rex). Як і все у монаршому протоколі, це була заздалегідь замовлена прикраса для першого виступу короля.