Викрадач сердець та улюблений дизайнер усієї модної індустрії — Сімон Порт Жакмюс одягає головних it-girls світу, присвячує колекції своїй мамі (і Франції) та каже, що будь-якої миті може закрити бренд та стати фермером у Провансі.
Якщо вірити інстаграму, Симон любить синій та білий, сонце, смуги, фрукти, життя, поезію, Марсель та 80-ті роки. За час свого існування Jacquemus став синонімом півдня Франції та обличчям нового покоління французьких дизайнерів. Розповідаємо, чим надихається Сімон, і за що ми його так любимо.
Південь Франції
Симон народився і виріс між Марселем й Авіньйоном, у невеликому селі з населенням 100 осіб. “Все дитинство я провів у яблучних садах сім'ї. Мої батьки були фермерами – мама спеціалізувалася на моркві, а тато на шпинаті”, – розповідає дизайнер. Симон продавав фрукти та овочі з бабусею та дідусем, мріяв про Париж і насолоджувався сільським життям у Провансі.
Любов до рідних місць він зберігає і сьогодні: у його інстаграмі постійно з'являється Марсель, куди він приїжджає на вихідні з паризької студії. Жакмюс проводить час зі своїми племінниками та коханою бабусею (яка часто з'являється на його показах), катається на скутері по полях і танцює під французький поп у місцевих клубах із друзями — паризькою богемою на чолі з моделлю Жанною Дамас, яку дизайнер знає з дитинства.
Відсилання на південь у його колекціях досить очевидні: легкі сукні-сорочки, купальники замість топів, міні з бахромою, солом'яні капелюхи та сумки. Весь одяг створений для легкого відпочинку біля моря, спекотного клімату Французької Рів'єри і того самого гедонізму, яким славляться жителі півдня. “Jacquemus не про нічне життя та клуби, – сказав якось дизайнер. — Це швидше про фрукти та овочі, про те, як добре кататися на траві”.
Мама
Симон заснував свій бренд у досить трагічних обставинах: у 19 років він поїхав вчитися до Парижа — і через місяць його мати загинула в автокатастрофі. Тоді Симон вирішив не втрачати жодної хвилини, покинув школу моди і заснував Jacquemus, названий на честь дівочого прізвища матері.
“Моя мама могла носити величезні штани та бабусині сукні. Навіть без грошей вона виглядала дуже особливо та артистично. У неї не було "французького шику" - вона була надто усміхненою, з її блискучими очима і такою ж блискучою особистістю"
Париж
У дитинстві Симон почув: "Якщо ти станеш знаменитим у Парижі, тебе знатиме весь світ". З того часу Париж став мрією для нього. Починаючи з дев'яти років він мріяв працювати в індустрії моди (а до цього стати священиком: “Не те щоб я вірив у Бога, мені просто дуже подобалася форма священиків”).
Симон залишив рідне місто у 18 років, як тільки закінчив школу. Він став першим у своїй сім'ї, що залишив рідні місця. Симон жартував, що навіть листоноша в його рідному Маллеморті знає, що він мріяв стати дизайнером.
Кіно
Жакмюс надихається французьким кінематографом. Його улюблені фільми — кіно 80-х років із Жан-Полем Бельмондо у головних ролях, а ще нова французька хвиля 60-х на чолі з Жан-Люком Годаром.
Кожна колекція Jacquemus – це окрема історія з чітко прописаним сценарієм, атмосферою та декораціями. “Я знаю, якими будуть музика, сеттинг та показ ще до того, як я почну створювати одяг. Наче я роблю фільм”, — каже Симон. Наприклад, осінньо-зимова колекція 2019 року натхненна французьким кінематографом та, зокрема, фільмом “Колекціонерка”, знятим, звичайно ж, на півдні Франції. Декораціями послужили різнокольорові будиночки, які дизайнер побачив на венеціанських островах Мурано та Бурано.
Із сезону в сезон колекції Jacquemus показують те, що носили б героїні фільмів Жан-Люка Годара сьогодні — яскраві кольори, дівоча легкість та сміливі акценти.
Мінімалізм
Перші колекції Жакмюса відрізняються від тих, які зробили його улюбленим дизайнером усіх інфлюенсерів та шанувальників Французької Рів'єри. До захоплення півднем у недалекому 2017 році Симон створював мінімалістичний деконструйований одяг. “Коли я заснував свій бренд, мінімалізм був скоріше необхідністю, аніж концепцією, – розповів Симон. — Жодних кишень і гудзиків, адже це було дорого”.
Спочатку Жакмюс створював у всіх сенсах мінімалістичні колекції: повністю біла або повністю з вовни, яку в результаті помітила Рей Кавакубо. “Я не знав, хто вона, тому загуглив її ім'я. Я знав Comme des Garçons, але не того, хто за ним стоїть”, – зізнався дизайнер. Відсутність освіти - теж свого роду мінімалізм. Симон покинув школу моди через 2 місяці після початку, навіть не підозрюючи, що його колекції нагадують молодих Жиль Зандер та Мартіна Маржелу, – цих імен юний дизайнер тоді теж не знав.
Симон влаштувався продавцем у магазини Едріана Йоффе — той не хотів, щоб митець працював у комерційному відділі, але юний дизайнер переконав його. Два роки він заробляв гроші, створюючи колекції ночами. Клієнти в магазині говорили: “Ой, ви ж Симон, той дизайнер, про якого зараз усі говорять. Ми бачили вас по телевізору”, – на що сором'язливий дизайнер відповідав: “Ну так, це я”. Після цього сам Йоффе почав продавати одяг Jacquemus у Dover Street Market, а сам дизайнер відійшов від вимушеного мінімалізму.
Уніформа
У перші роки юний Симон експериментував із костюмами, геометричними формами, кольором та уніформою, через яку навіть хотів стати священиком. Він змусив свою сім'ю ходити на церковні служби щонеділі, але любов до уніформи не закінчилася: “Після цього я хотів служити в армії, а ще пізніше — стати адвокатом. Все через їхню уніформу”.
Після колекцій, повністю присвячених півдню, Жакмюс поступово повертається до того концепту, який оцінила Рей Кавакубо, — з чіткими лініями, асиметрією та мимовільними оммажами Мартіна Маржеле.
Жінки
"Звучить банально, але я дійсно обожнюю жінок", - говорить Симон, відкритий гей. Після матері його музами стали Шарлотта Генсбур, Летиція Каста та Жанна Дамас, у яку, за визнанням самого дизайнера, він був трошки закоханий у юності.
Свій бренд він заснував для дівчат, схожих на його матір, — сміливих та відкритих, здатних зберігати інфантильність у будь-якому віці. Всупереч заявам модних критиків, Симон не прагне створити новий "французький шик" - лише простий одяг, що підкреслює жіночу красу.
Щирість
У дев'ять років Симон написав листа Жан-Полю Готьє, пропонуючи свої послуги стиліста. За його словами, дизайнер отримав би увагу преси, взявши на роботу дитину. З 13 років Симон вів особистий блог, де ділився щирими історіями з життя ("Симон на фермі. Симон біля моря. Симон у полі") - з атмосферними фотографіями, знайомими нам з його інстаграму. Блог став популярним у Франції, завдяки чому перша колекція Жакмюса отримала увагу преси. Наївність, щира любов до Франції та бажання ділитися щастям із усім світом, мабуть, головні складові успіху Симона.
Читайте також: Pam in Paris: Памела Андерсон — героїня святкової кампанії Jacquemus