"Благодійний полуденок": Foodies та 30 шеф-кухарів України приготують страви для 1000 людей поважного віку

Новини
24.12.2019
ПОДЕЛИТЬСЯ
На Різдво
ПОДЕЛИТЬСЯ

Напередодні Різдва гастрономічна спільнота Foodies разом з 30 шеф-кухарями України приготують великий обід для 1000 людей поважного віку під назвою Благодійний полуденок. Ідея буде реалізована під кураторством шеф-кухаря "Гостерії Хата Підопригора" Міралі Ділбазі у партнерстві з локальними бізнесами, ініціативами та містянами. Благодійний полуденок відбудеться на Різдво, 7 січня 2020 року, локацію буде повідомлено гостям. 

 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 

Публикация от Благодійний Полуденок (@1000_christmas_table)

Організатори поставили перед собою дві основні задачі — заохотити до створення свята якомога більше міських ініціатив, для того щоб показати, скільки всього можна зробити, об’єднавши зусилля, а також залучити ресторанний та харчовий бізнес до популярних в усьому світі практик раціонального споживання та руху zerо waste. 

Відповідно до статистики ООН, щорічно в усьому світі продукти на загальну суму більш ніж 400 мільярдів доларів залишаються нереалізованими. У той же час щоденно близько 820 мільйонів людей страждають від недоїдання та голоду. Тому в останні роки у світі набув популярності рух правильного перерозподілу харчових ресурсів.   

Ми впевнені, що у питанні розповсюдження знань щодо культури zero waste та несенні цієї культури ресторатори та кухарі можуть відігравати дуже важливу роль, — говорять засновниці Foodies Яна Жадан та Христина Скрипка. — Все більше людей готують не вдома, а їдять у закладах, отож питання переробки, розумного використання продуктів, вибору відповідальних постачальників та робота з фермерами, а також комунікації про це — все це водночас і інструменти, які має в руках справді кожен ресторатор, і нова відповідальність гастроспільноти. Ми раді підтримувати та реалізовувати ідею кухарів зробити свято для літніх містян на засадах поширення практик zero waste. Ці два складні моменти функціонування сучасних суспільств — соціальне виключення людей поважного віку та проблема розумного використання ресурсів — можуть допомагати полегшити одне одного”. 

До ініціативи вже приєднались: благодійний магазин "Ласка", дизайн-бюро "Луч Studio", маркетинг-директор goodwine Марія Олійник, графічний дизайнер Дмитро Пруткін, комунікаційна агенція Public Kitchen, фонд Starenki, The Naked Bar, Kachorovska store&cafe, Bakehouse, Zhilyova, Milk Bar, кафе "Білий Шум", онлайн-журнал Anywell, Fragile, Kyiv Food Market, Meiso Matcha, компанія Playtini, Yellow Place, Dip me!, ресторан "Канапа", "Альтруїст", Kyivness, Санта Рудзіте, Поліна Ненель, Богдан Долгопольський.  

У Києві щомісячно від 3 до 10% закупівель ресторанів залишаються нереалізованими та часто свіжі продукти просто відправляються на звалище. Так само відбувається і в магазинах. При цьому важливо звернути увагу на те, що такі продукти не є зіпсованими.  

Ініціатори ставлять собі за ціль не тільки створити свято для тих, кому це дуже необхідно, але також звернути увагу суспільства на правильний перерозподіл ресурсів. 

Кожний п’ятий громадянин України — людина поважного віку, багато з яких є одинокими та залишаються соціально ізольованими. Відповідно до статистики, близько 33,2% населення України знаходиться за межею бідності і більша частина з них — це люди поважного віку.

До реалізації проєкту "Благодійний полуденок" може приєднатися кожен: містяни, групи активістів або бізнеси. Тому що сила та добро — у єдності.  

Про те, як приєднатися до ініціативи, можна дізнатись на сайті проєкту, а також можна зробити благодійний внесок. 

Ми мріємо, щоб обід став результатом співпраці міських ініціатив, ресторанів, супермаркетів та ринків. Який не тільки допоможе відчути свято гостям обіду, а й об’єднає нас — адже разом ми велика сила”, — організатори ініціативи "Благодійний полуденок".

Читайте также: Принц Гарри переоделся в Санта-Клауса, чтобы поддержать детей, потерявших родителей

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
19.11.2024
Bevza
Ялинкова прикраса «Щедрик»
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).