"Ще один день: щоденники війни": онлайн-виставка експонатів, створених українцями під час повномасштабного вторгнення росії

Новини
26.10.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
Серед учасників — Сергій Жадан, Влада Ралко та інші
ПОДЕЛИТЬСЯ

В Україні стартувала онлайн-виставка експонатів, створених українцями під час повномасштабного вторгнення росії. Зіни, скетчі, комікси, цифрові ілюстрації, колажі, фото, відео, писані картки, вірші, Facebook-пости, Twitter- і Telegram-канали складають онлайн-експозицію, до якої увійшло 20 проєктів, відібраних редакцією "Читомо" за результатами попередньо проведеного open-call, та ще 14, обраних спеціальною кураторською групою. 

Проєкт реалізується за програмою проєкту ZMINA_2_0 "Субгранти для культурних проєктів" від фонду "ІЗОЛЯЦІЯ", за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Учасниками онлайн-виставки стали: Сергій Жадан, Влада Ралко, Олександр Михед, Лариса Денисенко, Алевтина Кахідзе, Юлія Тверітіна, Олена Захарченко, Ярина Чорногуз, Ігор Мітров, Юлія Вротна, Дарина Гладун, Женя Полосіна, Юлія Вус й Іван Кипіда та інші.

Щоденники у різних стилях й форматах відображають проживання українками та українцями війни та її наслідків. Усіх їх об’єднує бажання зафіксувати цей травматичний, але неминучий для всіх нас нині досвід, що є частиною творення історії сучасної України. 

"Протягом восьми місяців повномасштабного вторгнення “Читомо” випускає матеріали, реалізовує проєкти, які висвітлюють різні сторони війни. Ми пишемо про письменників у лавах ЗСУ, книжки, що з'явилися всупереч обстрілам друкарень, перекладаємо матеріали для англомовної аудиторії, щоб про українську культуру дізнавалось якомога більше людей і за кордоном. "Ще один день: щоденники війни" стали логічним продовженням нашої діяльності. Але цей проєкт є дуже інтимним, адже щоденник не те, що заведено демонструвати іншим. Втім учасники нашої онлайн-виставки вирішили поділитись особистими історіями, щоб, можливо, хтось із читачів чи глядачів проєкту зміг впізнати себе й розділити аналогічні емоції, надати їм образності. Думаю, це нині дуже важливо", – коментує координаторка проєкту Вікторія Фещук.

Онлайн-виставку "Ще один день: щоденники війни" можна переглянути за посиланням. Виставку доповнюватиме серія аналітичних матеріалів про специфіку текстових і графічних щоденників, а також про те, як написання щоденника може бути терапевтичною практикою.

Читайте також: Є питання: Скільки відсотків українців стали частіше спілкуватися українською після 24 лютого

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).