Книжкова полиця: візуальна історія розвитку ресторанних меню в книзі «Дизайн меню в Європі»

Новини
17.07.2023
ТЕКСТ: Єлизавета Бабец
ПОДЕЛИТЬСЯ
Видавництва Taschen
ПОДЕЛИТЬСЯ

Меню – це не лише добірка страв з їх вартістю та головними інгредієнтами. Для гурманів цей лист (або іноді навіть книга) відкриває нові естетичні та гастрономічні горизонти. Витриманий мінімалістичний дизайн або екстравагантні та сюрреалістичні ілюстрації: візуальний історик Стівен Геллер об’єднав різноманітні меню в книзі «Дизайн меню в Європі», аби представити хронологію їх розвитку – від початку XIX століття до 00-х років. L’Officiel Online розповідає, чому кожен гурман має додати новий екземпляр видавництва Taschen у свою бібліотеку.

Про автора

Стівен Геллер — автор більше 70-ти книг з візуальної комунікації. Серед його найпопулярніших видань – «Графічний дизайн: від вікторіанців до хіпстерів», «Реклама середини століття» і найскандальніша «Свастика: символ за межами спокути», книга про «стародавній символ щастя, яке привласнило собі чисте зло». Стівен Геллер є арт-директором відомої рубрики газети New York Times Book Review, а також співзасновником програми нью-йоркської Школи образотворчих мистецтв.

Про видавця

Джим Хейманн — культурний антрополог і виконавчий редактор видавництва Taschen у Лос-Аджелесі. Будучи автором численних книг з архітектури, поп-культури та історії голлівудських схилів, Хейманн занурюється в континентальну кухню та роздруковані меню.

01 00
ПОДЕЛИТЬСЯ

Про книгу «Дизайн меню в Європі»

Початок XIX століття ознаменувався швидким розвитком гостинної та ресторанної справ. Усе більше закладів потребувало візуального оформлення їх послуг. Аби зацікавити увагу вибагливого гурмана, власники створювали різножанрові меню, які чи співпадали з тенденціями епохи, чи, навпаки, мали радикальний на той час вигляд, чим і приваблювали гостей.

Так, меню 1891 року паризького ресторану Le Grand Vefour нагадує про людні бістро того часу, а меню лондонського готелю Royal Palace, датоване 1932 роком, навіює фантазії про тодішне нічне життя та джазові концерти, що були так популярні в столиці Великобританії. Водночас у книзі «Дизайн меню в Європі» зустрічаються й менш богемні приклади з мінімалістичними ілюстраціями епохи модерну та навіть меню ресторанів часів ГДР.

01 00
ПОДЕЛИТЬСЯ

Видання дає загальне уявлення про розвиток графічного дизайну, засноване на ресторанних меню. Охоплюючи два століття європейських кулінарних традицій, книга одночасно зацікавить як ілюстраторів, так і гурманів. «Дизайн меню в Європі» супроводжують ессе Стівена Геллера та коментарі колекціонера й антиквара Марка Сельваджіо.

«Адже очі теж обирають! Книга «Дизайн меню меню в Європі» пропонує всебічний огляд найапетитнішого жанру дизайну», — Daily Mirror.  

 

Читайте також: Де шукати мистецтво в Києві

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).