Де шукати мистецтво в Києві

Мистецтво
18.07.2023
ТЕКСТ: Андрій Доценко
ПОДЕЛИТЬСЯ
ПОДЕЛИТЬСЯ

Попри важкі часи для нашої країни, мистецтво продовжує жити. Воно видозмінюється, наповнюється іншими сенсами та пропонує нові форми співпраці. L'Officiel Online підготував добірку дійсних виставок у Києві, які варто встигнути відвідати. 

«Свято»: виставка традиційного українського та кримськотатарського вбрання. Музей Івана Гончара

На виставці представлені зразки святкового вбрання з різних регіонів України: від Полтавщини до Криму. Куратор проєкту Петро Гончар пропонує поглянути на традиційний стрій не лише як на етнографічний матеріал, а як на самодостатню цінність поза простором та часом, трактуючи свято мовою народного вбрання. 

Тож відчуйте святковий настрій, що декларується в кожному комплексі одягу та в кожному його елементі. Виставка діє до 31 серпня 2023 року в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара».

Виставка «Марія малює»: дух незламності та оптимізму. Національний центр «Український дім»

Відвідувачі вперше мають можливість побачити сто картин легендарної художниці Марії Примаченко, які раніше ніколи не виставлялися. Дані твори перебувають в приватнiй колекції київського мистецтвознавця Едуарда Димшица.  

Назва проєкту «Марія Малює» відсилає нас до альтруїстичного світогляду художниці, до її стійкості та відданості своєму всесвіту. Саме тому слоганом виставки став вислів самої художниці: «Щоб люди жили, як квіти цвіли».

Поруч зі знайомими багатьом образами фантастичних істот та квіткових декоративних панно у картинах акцентується тема боротьби добра і зла, в якій добро незмінно перемагає. Виставку можна відвідати до 27 серпня 2023 року в Національному центрі «Український дім».

 

«Історія у склі». Музей історії міста Києва

На виставці представлені унікальні зразки скляної тари та посуду, інтер’єри шинку, будуару, їдальні ХІХ століття. Також колаборація з Аптекою-музеєм у Києві дозволила у просторі виставки розмістити реконструйовану в найменших деталях аптеку XVIII століття. Одним із найдивовижніших експонатів організатори називають фрагмент скляного черевичка для розтягування шкіряного взуття.

Крім того, особливе місце на виставці посідають косметичні засоби та парфуми. Виставковий проєкт триватиме до 23 липня 2023 року в Музеї історії міста Києва

«Концентрація волі». Центр сучасного мистецтва М17

М17 поєднав в собі мистецькі твори, які висвітлюють різні аспекти наслідків повномасштабного російського вторгнення. Серед експозиції – відео-арт, фотографія, інсталяція з уламків військового обладнання, об’єкти, графіка, живопис і скульптура. 

Метою проєкту є показати сучасне мистецтво, в якому розкривається українська візія волі. Для того, щоб знайти найбільш відповідні для ідеї проєкту твори, куратори провели міжнародний open call та запросили близько 70 авторів, твори яких стали знаковими під час повномасштабної війни. Проєкт можна відвідати до 1 серпня 2023 року в Центрі сучасного мистецтва М17.

 

Виставка Павла Макова «Фонтан виснаження». Музей Ханенків.  

Центральний об’єкт проєкту –  інсталяція з 12 рядів мідних лійок, по яких циркулює вода, що була виготовлена на початку 2022 року в процесі підготовки до Венеційської бієнале. Крім інсталяції, на виставці демонструють супровідні матеріали: малюнки та фотографії, за якими можна зрозуміти шлях визрівання ідеї цього проєкту.

«У 1990-х «Фонтан» символізував виснаження суспільної енергії, яке трапилось в Україні з відходом від Радянського Союзу, – розповів художник Павло Маков на відкритті виставки. – Після цього, з часом, він трансформувався та набував нових сенсів. У 2000-ні я відчував виснаження вже як проблему західного світу. І пізніше, вже на Венеційській бієнале, це значення збігалось із тим, що робиться навколо, із виснаженням людяності». Виставка триває до 30 липня 2023 року в Музеї Ханенків. 

 

Читайте також: «Поки портрети в сховищах…» – культурний проєкт-фантазія від музею Івана Гончара

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).