Сьогодні Facebook запустив систему, яка може «читати» фотографії і розповідати людям з вадами зору, що на них відбувається. Сьогодні сліпі люди часто використовують програмні забезпечення, наприклад, шрифт Брайля, щоб зрозуміти, що відбувається у комп’ютері, але за його допомоги користувачі можуть лише читати текст, проте не можуть «бачити» картинки. А, тим часом, за статистикою в соціальні мережи, такі як Twitter, Instagram і Facebook, щодня завантажується близько 1,8 мільярдів зображень.
Штучний інтелект Facebook, що допопоже декодувати і описувати зображення, розробив Метт Кінг, інженер Facebook, який втратив зір в результаті пігментного ретиніту. «На Facebook багато чого відбувається у візуальний спосіб, – говорить Кінг. – Якщо ви сліпий, можете відчути себе зайвим та випасти з контексту того, що відбувається».
На даний момент, за словами Кінга, технологія ще знаходиться на ранніх стадіях розробки, але допомагає інженерам рухатися в напрямку до мети. Зараз програма описує зображення в базових термінах, приміром: «На цьому фото є дві людини, і вони посміхаються». Вона може розпізнавати близько 80 предметів: автомобілі, потяги, продукти харчування, гори, пляж, спорт, теніс, плавання та гольф. Що більше зображень сканує інновація, тим складнішою вона стає.
Нагадаємо, що минулого місяця схожу функцію запустили Twitter, встановивши програму, що дозволяє користувачам вручну додавати власні описи до зображень.