Починаючи з жовтня, в Парижі можна побачити творіння П’єра Полена на виставці Les Tables de Pierre Paulin («Столи П'єра Полена»). Експозиція пропонує познайомитися з одним із вимірів роботи іконічного французького дизайнера, що підштовхнув завдяки своїм футуристичним та інноваційним меблям 60-70-ті роки ближче до майбутнього.
Сьогодні П’єр Полен відомий у менш широких колах, проте його ім’я переживає ренесанс. Свого часу дизайнер розробляв пасажирський вагон для Єлизавети II, простори для президентів Франції, а за його меблями сиділи Твіггі або ж Бріджит Бардо. Нині разом із його дизайнами можна помітити Бейонсе, Кайлі Дженнер та Ніколя Геск'єра.
Яскраві язики, гриби й стрічки — L’Officiel Online розповідає, що треба знати про П’єра Полена.
П’єр Полен наприкінці 60-х
Натхнення купальником
Роботи П’єра Полена завдяки їхньому характерному, грайливому стилю часто співвідносять із попартом. Проте, за словами дизайнера, цей напрям прийшов до Франції набагато пізніше. Згідно з ним, він був «поп» ще до того, як постав «поп». Сам П’єр Полен не планував ставати дизайнером, проте, навчаючись на скульптора, потрапив у бійку та пошкодив руку. Ця випадковість змусила його перейти в іншу сферу.
Шерон Тейт стриже Романа Поланскі в кріслі П’єра Полена
Як згадував П’єр Полен, коли він починав, Франція була старовинною в аспекті дизайну в порівнянні, приміром, зі скандинавськими країнами. Вже у 50-х роках дизайнер починає власні експерименти, надихаючись еластичними матеріалами для купальників. Їх можна було натягнути стілець. Так дизайнер одним із перших почав створювати монолітні, безшовні меблі, тканина яких невимушено повторювала силует конструкції.
Культові творіння
Розслабленість, простота ліній, скульптурність, грайливість і сучасність — так характеризуються дизайни П’єра Полена, які вирізнялися серед тодішніх. «Я вважав виробництво стільців досить примітивним і намагався придумати нові процеси», — говорив він в одному з інтерв’ю. «Намагався апелювати до стилю життя молодих людей. Їм подобався невибагливий спосіб життя».
У 1959 році років дизайнер представляє крісло «Гриб», як і інші відомі творіння, він позбавив його ніжок. Про нього П’єр Полен говорив так: «Найкращий виріб, який я коли-небудь створював із промислового погляду. Чи могло б бути щось більш ощадливе? Є лише одна тканина, матеріал. Три металевих кола… Та чотири стрижні, що з’єднують їх між собою. Потім ви одягаєте його “купальник”, і все готово».
Крісло «Гриб»
Інша його знаменита робота — це хвилеподібне крісло «Язик», що стало гітом продажів. Воно передбачало неформальне сидіння з нетрадиційною позою тіла. Заразом його крісло «Стрічка», що має єдиний металевий каркас, завдяки власній формі дозволяло розміститися в різноманітних позиціях.
Крісло «Стрічка»
Крісло «Гриб»
Фільми, знаменитості та президенти
Зліва направо: Бріджит Бардо за столом П’єра Полена у фільмі «Приватне життя», крісла П’єра Полена в телевізійному серіалі «Космос: 1999»
Творіння П’єра Полена часто з'являлися в науково-фантастичних фільмах і на телебаченні в 60-70-х роках. Зокрема, його крісла стали натхненням для культової стрічки Стенлі Кубрика «Космічна одіссея 2001 року» та були представлені в одному з перших фільмів про Джеймса Бонда.
Робота П’єра Полена виходила за межі меблів. Він працював над переплануванням інтер’єру одного з крила Лувру. А також творив для президентів Франції — Жоржа Помпіду й Франсуа Міттерана. Для першого він працював над приватними апартаментами в Єлисейському палаці. Для другого — над його офісом.
Зіркова спадщина
Сьогодні популяризацією й збереженням спадщини дизайнера займається його сім’я, а саме бізнес Paulin, Paulin, Paulin. У 2014 році останній об’єднався з Louis Vuitton, щоб втілити в реальність нереалізований проєкт будинку П’єра Полена. Моделі дизайнера знаходять прихильників і серед сучасних знаменитостей. На одному зі знімань на кріслі П’єра Полена сиділа Ріанна, а Бейонсе й Jay Z — у спільному кліпі The Carters.
Читайте також: Подружжя Лаланн: барний стіл для Іва Сен-Лорана, стільці-вівці та почуття гумору, яке об’єднало двох геніїв