Что: презентация проекта и арт-книги художников Владимира Будникова и Влады Ралко «Укрытие» в рамках 10-го Art Kyiv Contemporary.
Где: Мыстецкий Арсенал.
Почему: потому что проект «Укрытие», созданный в рамках резиденции «Княжа гора», посвящен ощущениям страха и безысходности, которые витают в Киеве во время боевых действий на Донбассе. Потому что резиденция «Княжа Гора», в которой работали художники, создана украинской галерей «Червонечорне». Ежегодно в резиденции работают пять украинских художников. Потому что проект и книга «Укрытие» подготовлен совместно с украинским арт-критиком Константином Дорошенко.
Константин Дорошенко, арт-критик
Ралко і Будніков це не ті митці, яких можна назвати тандемом. Взагалі, я не надто вірю в тандеми в мистецтві чи якісь угрупування. У митця шлях сугубо індивідуальний, але в той чи інший спосіб люди можуть один на одного впливати. В данному випадку таким впливом було спілкування двох потужних талантів.
Я думаю, цей проект безперечно є подією в українському мистецькому житті. Від мистецтва не треба очікувати, щоб воно вам щось розповідало чи пояснювало. Мистецтво — задає питання.
Назва цього проекту «Укриття» і він про наше сьогодення. Коли він починався наша країна вже була у стані війни. Проект виривається за український контекст, тому що він про цілий світ.
Влада Ралко, Владимир Будников
Коли на стінах будинків у Києві почали з’являтися трафаретні написи «Укриття», це здалося дивним анахронізмом, чимось з шкільних навчань з цивільної оборони радянських часів. Такі покажчики бомбосховищ на випадок атаки неначе говорили нам: у вас ще є запаси спокою на чорний день. Дуже символічно, що часто ці написи направляли в нікуди, тому що за вказаним напрямом не було ніякого укриття.
Цей проект говорить про те, що може вже час подорослішати? Укриття в нас самих і нашому сприйнятті цього небезпечного але прекрасного світу.