Як це було: івент i am u are, присвячений українській креативній економіці

События
29.03.2023
ПОДЕЛИТЬСЯ
Захід пройшов у Нью-Йорку, США
ПОДЕЛИТЬСЯ

У Нью-Йорку, США, пройшов проєкт про креативну економіку України, зібравши близько 2000 відвідувачів. На  i am u are було представлено більше 100 українських брендів та компаній, частиною виставки за кордоном вперше в історії країни стала антропоморфна трипільська статуетка, а до гостей ексклюзивного прев’ю івенту з промовою звернувся Володимир Зеленський.

Подія відбулась 23-26 березня у Skylight at Essex Crossing, розташованому в центрі Нижнього Іст-Сайду, другою локацією проведення заходу став Український музей в Нью-Йорку. У рамках проєкту заходу відбулись: вечір-прев’ю заходу, де до гостей також звернувся Михайло Федоров. На заході були реалізовані ярмарок, виставка, презентації стартапів і благодійний аукціон. 

Лотом аукціону стала унікальна ваза бренду YAKUSH з колекції "Венера", що була створена спеціально для івенту в єдиному екземплярі, та надана благодійним фондом Future for Ukraine. Він створений українськими жінками, які через війну були змушені покинути свої домівки. Витвір було продано за  $5,000, зібрані кошти будуть передані на підтримку проекту GIDNA, який надає професійну, анонімну та безкоштовну підтримку тим українським жінкам, які зазнали сексуального насильства з боку військових країни агресора. 

На виставці в рамках проєкту вперше в історії було представлено антропоморфну трипільську статуетку з Музейного Фонду України за межами країни. Фігурка Трипільскої Венери створена у вигляді вагітної жінки, а Її вік сягає майже 6000 років. 

“Це єдина трипільська статуетка з Музейного Фонду України, що може виголосити звук”, — стверджує креативний керівник проєкту та куратор відділу етнології Надія Шаповал.

Учасниками i am u are стали: IENKI IENKI, BETTER, Anton Belinskiy, KSENIASCHNAIDER, PASKAL, Masha Popova, Anna October, JUL, BEVZA, Nomis Jewelry, LUTIKI, GUNIA project, TRIP:TYCH, Guzema Fine Jewelry, а також технологічні проекти Esper Bionics, DRESSX, Obimy, Ajax Systems, Reface, InTempo та інші.

Серед гостей були помічені: Ліана Сатенштайн, Аліна Байкова, сестри Постернак, Саша Маслов, Дар’я Шаповалова, Наталія Моденова, Ольга Кудиненко, Брук Вол та інші 

Проєкт презентував американській спільноті Україну та її креативну економіку, став платформою для нетворкінгу бізнесів, а також пропагандує українські бренди в усьому світі. Таким чином, для прикладу, бренд Hutsul Authentica с Гуцульщини, завдяки i am u are, потрапив на сторінки американських видань.

Організатори вже анонсують проведення наступного заходу з серії i am u are у Лос-Анджелесі цього літа, а також запуск маркетплейсу: “Так, ми вже готуємося, і збираємось запустити маркетплейс, на якому можна буде замовити товари онлайн від усіх брендів, представлених на i am u are. Ми плануємо продовжити просувати український бізнес, і мріємо стати глобальною платформою, яка представлятиме Україну світові як молоду, талановиту та прогресивну державу”, — кажуть засновники. 

i am u are – платформа та захід, що напряму підтримує більше 100 брендів, та розвиває інвестиційну привабливість України, щоб забезпечити загальне зростання економіки, а також підтримати креативну економіку, яка тримає тил, і є рушієм розвитку ідей і технологій. Захід має формат виставки з креативною архітектурною концепцією та вибіркою українських брендів і компаній. Організаторами події є Анна Пагава та комунікаційна агенція GOGŌLA, а також Христина Скрипка, експертка у сфері гостинності.

До команди проєкту долучилися: Маша Рева — креативна директорка, кураторка фотовиставки, Іван Грабко — візуальний і дизайн-директор, концепт-креатор; Надія Шаповал — креативний керівник та куратор відділу етнології. За розробку та втілення архітектурної концепції для обох локацій i am u are відповідає ФОРМА — київське архітектурне бюро, засноване Олексієм Петровим та Іриною Мірошниковою. Частина прибутку проєкту буде передана UNITED24, а головним charity-партнером стала платформа donut.

01 00
ПОДЕЛИТЬСЯ
ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).