1. Держкіно відновило фінансування українських фільмів
Державне агентство України з питань кіно відновило фінансування за програмою створення та розповсюдження національних фільмів. Сума виділених коштів перевищує 9 мільйонів гривень. В першу чергу фінансування отримали фільми, які вже знаходяться у виробництві. Зокрема йде мова про фільми Тараса Ткаченка «Гніздо горлиці», Олени Дем’яненко «Моя бабуся Фані Каплан», Юрія Речинського «До дідька», Івана Сауткіна «Максим Оса», а також низку інших картин.
Голова Держкіно Пилип Іллєнко зазначив: «Незважаючи на скрутну економічну ситуацію в країні та проведення антитерористичної операції на сході, Держкіно разом з Міністерством культури докладає усіх зусиль для забезпечення стабільного фінансування галузі в рамках існуючих бюджетних призначень і працює над запровадженням альтернативних джерел підтримки національного кіно».
Виділену суму розподілили між десятьма фільмами. Ще частина коштів пішла на тиражування національних фільмів. Тож, говорити про те, що фінансування є повноцінним, на жаль, не можна. Кінорежисер Дмитро Томашпольский, що є співпродюсером і співавтором сценарію стрічки «Моя бабуся Фані Каплан» повідомив, що Держкіно перерахувало близько 682 тис. гривень, тим самим розрахувавшись за зобов’язаннями, що виникли ще у липні минулого року. Однак грошей на продовження зйомок немає. Наприклад, на виробництво «Моєї бабусі Фані Каплан» потрібно близько 3 млн. гривень. Якщо такі кошти надійдуть найближчим часом у повному обсязі, виникне можливість закінчити фільм ще у 2015 році, зазначив Дмитро Томашпольский. Суми ж у 500-600 тис. гривень вистачить лише на підготовчий період. Найближчим часом Держкіно очікує продовження фінансування цих та інших українських фільмів.
2. Міністр культури України В’ячеслав Кириленко став ведучим ток-шоу
Вчора на телеканалі 1+1 стартувало нове унікальне ток-шоу, яке отримало назву «МінКульт». Унікальність в тому, що ведучим програми став міністр культури України В’ячеслав Кириленко власною персоною. Завдання шоу, ні більше, ні менше, – це популяризація культури України. Автори програми говорять, що «МінКульт» – це абсолютно новий формат комунікації між представниками культури, унікальний дискусійний майданчик для відкритого діалогу з можливістю обговорення найгостріших проблем сучасної української культури та обміну думками. Що ж, може хоч перед телекамерами діячі культури зможуть знайти спільну мову з паном міністром.
3. В Адміністрації Президента України відкрилася художня галерея
17 квітня на другому поверсі Адміністрації Президента України відкрилася художня галерея Second Floor Art Center. Першою виставкою, представленою в стінах Адміністрації, став проект «Діячі України» клубу ілюстраторів Pictoric (куди входить більше 20 авторів). Це серія постерів, створених молодими українськими художниками та дизайнерами, що зображують видатних українців у нових, незвичних образах.
«Перш за все хочу подякувати Президенту України за те, що він підтримав таку, здавалося би, незвичну ініціативу. Для мене важливо, щоб кожен співробітник Адміністрації, також як і я, відчув та побачив зміни, які прийшли до владних коридорів. Впустити в ці коридори сучасне українське мистецтво — один з найефективніших способів, на мою думку», — розказав на відкритті виставки Глава Адміністрації Президента Борис Ложкін. Вже з цієї суботи, за попереднім записом, розпочнуться екскурсії коридорами Адміністрації для громадян.
4. У вітчизняний кінопрокат вийшла комедійна мелодрама «Моя русалка, моя Лореляй»
У вітчизняний кінопрокат вийшла російсько-українська комедійна мелодрама «Моя русалка, моя Лореляй» грузинської кінорежисерки Нани Джорджадзе. «Моя русалка, моя Лореляй» розповідає нетипову історію кохання між 14-річним Федором (Євген Риба) та 18-річною Нюркою (Катерина Молчанова). Дівчина мріє зіграти Анжеліку з любовного роману «Анжеліка і король», сприймає хлопця як одного із персонажів книжки. Натомість, Федора приваблює її нове червоне авто. Але врешті-решт, обох героїв захоплює перше любовне почуття. Їхня історія про те, що у кохання немає віку, з дорослого воно робить дитину, а дитина вмить стає дорослою. У стрічці в ролі міліціонера знався музикант Олег Скрипка. Зйомки фільму проходили в Одесі та Білгороді-Дністровському. Фільм «Моя русалка, моя Лореляй» брав участь у Міжнародному та Національному конкурсах 5-го Одеського МКФ. Його також відібрано до участі у МКФ у Мадриді.
5. Меріл Стріп стала спонсором школи для жінок-сценаристок
Акторка Меріл Стріп профінансувала творчу школу
«Дуже важливо допомогти реалізувати свої таланти всім людям незалежно від віку. Після сорока у сценариста вже достатньо життєвого досвіду і майстерності, щоб написати хорошу історію, але Голлівуд не припускає, що життя після сорока існує. Я хочу підтримати цікаві сценарні ідеї. Варто будь-якими способами нагадувати Голлівуду, що у таланту немає віку», — висловила свою позицію володарка трьох Оскарів.
За метеріалами: president.gov.ua, dergkino.gov.ua