Як це було: Виставка Маріанни Холленштайн "Стан Людини" в рамках форуму Kyiv Art Week

События
27.05.2019
ПОДЕЛИТЬСЯ
Голокост та ідеологічний конфлікт
ПОДЕЛИТЬСЯ

Новий незалежний виставковий простір Set спільно з Посольством Швейцарської Конфедерації в Україні представив перший проект: виставку Маріанни Холленштайн «Стан Людини». Вона пройде в рамках форуму Kyiv Art Week. Куратором проекту став Костянтин Дорошенко.

Перша в Україні виставка знаної європейської художниці Маріанни Холленштайн (1964, Базель, Швейцарія) поєднує живопис, графіку й інсталяції з різних циклів. Серед них — роботи минулих років, а також ті, які художниця створює спеціально для проекту в Києві. 

У своїх творах Холленштайн торкається теми Голокосту — масштабного геноциду, який залишив глибокий рубець на тілі Європи. 

Кульмінацією виставки став перформанс «Поміж рядків» з однойменного проекту, який мисткиня адаптує для показу в Україні. У цьому перформансі Маріанна Холленштайн реагує на листування німецько-американської філософині єврейського походження Ганни Арендт з її чоловіком Генріхом Блюхером, психіатром та філософом Карлом Ясперсом, кабалістом Гершомом Шолемом. Тінню за цими посланнями проявляється персона вчителя і коханця Арендт, філософа Мартіна Гайдеґера. Це історія кохання, яка стала неможливою через ідеологічний конфлікт, адже Гайдеґер прийняв нацизм і почав пропагувати його у своїх творах.

Листи Ганни Арендт вперше були перекладені українською спеціально для цього проекту. 

Маріанна Холленштайн Владислав Баторшин Костянтин Дорошенко Марія Вторушина Анастасія Шевченко Пан Гійом Шойрер (зліва) Антон Чехов Олексій Гладушевський Василина Врубльовська Антон Микитюк Василь та Іван Костенко Анастасія Новобранець Оля Артеменко Аліса Мален, Юлія Бєляєва Олександр Зарюгін Костянтин Ковшевацький Людмила Березницька Катерина Зубарєва Денис Внук Ліза Герман Андрій Сигунцов Катерина Бякова Анна Завальська Анна Октябрь Антон Єременко, Роман Тимофєєв Дарья Біляк, Романа Батрак Марія Вторушина, Юлія Бєляєєва

Смотрите также: Как это было: Перформанс Litchi Crimson в рамках Kyiv Art Week

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).