Як це було: Переможці та гості червоної доріжки церемонії вручення Шевченківської премії

События
10.03.2020
ПОДЕЛИТЬСЯ
Кращі з кращих
ПОДЕЛИТЬСЯ

9 березня у Національній опері України відбулася церемонія нагородження лауреатів Шевченківської премії. Серед гостей були президент України Володимир Зеленський, телеведучі Маша Єфросиніна та Юрій Горбунов, виконавці Володимир Дантес та Надя Дорофєєва, продюсерка Ірина Горова, дизайнерки Наталя Каменська та Марія Гаврилюк.

Цього року Офіс президента разом з агенцією ISD Group оновили айдентику премії та формат нагородження: замість Музею Шевченка церемонія проходила у Національній опері. У заході взяли участь Сергій Бабкін, Jamala, The Hardkiss, GO-A, Vivienne Mort та Pianoбой.

“У рамках премії ми вирішили дивитися вперед, щоби й українська культура дивилася вперед. Уперше ми не відзначали людей за їхні досягнення в далекому минулому, а вишукували те, що визначатиме обличчя української культури не лише в Україні, а й в усьому світі. Люди, які виходили на сцену, це і є обличчя завтрашньої України — знайоме, відоме і шановане у світі”, — зазначив голова Комітету Шевченківської премії Юрій Макаров.

У номінації "Література" цьогоріч обрано двох лауреатів. Це Маріанна Кіяновська з книгою "Бабин Яр. Голосами" і Тарас Прохасько зі збіркою есеїв "Так, але...".

У номінації "Музичне мистецтво" — гурт "ДaxaБрaxa" — Марко Галаневич, Ніна Гаренецька, Олена Цибульська, Ірина Коваленко — з музичним альбомом "Шлях".

У номінації "Візуальні мистецтва" — Олександр Глядєлов з мистецьким проєктом "Карусель".

У номінації "Публіцистика, журналістика" — публіцистичне видання "Дівчата зрізають коси" Євгенії Подобної.

У номінації "Театральне мистецтво" — сучасна українська опера-реквієм "ЙОВ" (IYOV) музично-театральної формації "Нова опера" у складі Романа Григоріва та Іллі Разумейка і режисера Владислава Троїцького.

У номінації "Кіномистецтво" цього року комітет не обрав переможця.

Сергій Бабкін, Катя Осадча Тимур Хромаєв, Маша Єфросиніна Надя Дорофєєва, Володимир Дантес, Ірина Горова Рімма Зюбіна, Євгеній Ніщук Евгенія Скібіна та Анастасія Івченко

Читайте также: "ДахаБраха", "Иов" и "Бабин Яр": Названы лауреаты Шевченковской премии — 2020

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).