В "Українському домі" відкрили ретроспективу сучасного українського мистецтва за роки незалежності

Новости
14.09.2021
ПОДЕЛИТЬСЯ
Виставка-шлях
ПОДЕЛИТЬСЯ

В "Українському домі" відкрилась виставка "30х30. Сучасне українське мистецтво", яка присвячена 30-річчю незалежності України. Це експозиція з тридцяти робіт, які відображають та представляють українське мистецтво у період незалежності країни. Особливістю проєкту є рівнозначність художніх творів та кураторського тексту в межах виставкового простору.

Виставка базується на дослідженні мистецтвознавця, яке стало основою для створення однойменної книги. Книга "30х30. Сучасне українське мистецтво" буде презентована під час відкриття виставки.

"Проєкт "30х30", який національний центр представляє у межах програми до 30-ї річниці незалежності України, є знаковою подією як для історії сучасного мистецтва, так і для "Українського дому", важливим вектором діяльності якого є підтримка та презентація кураторських досліджень.

Формат 30х30, з яким працює куратор Валерій Сахарук, у своїй нібито простій формі, коли мистецтвознавець наділяє одну роботу правом ретранслювати ключові течії відповідного року, є викликом автора, що розставляє важливі акценти, створює діалог та дискусійне поле для широкого кола наших відвідувачів", – розповідає директорка "Українського дому" Ольга Вієру.

30 років незалежності не надто великий термін, але достатній для того, аби підвести певну межу. Мистецтво нерозривно пов’язано з різними соціальними процесами, які відбуваються в державі. Тому проєкт "30х30. Сучасне українське мистецтво" не лише художня виставка — це глибоке пірнання в історію.

За кожним твором стоїть видатна особистість, з якою пов’язані неповторність манери, стилю, а то й цілого художнього напрямку. Серед авторів виставки — Олег Голосій, Микола Трох, Федір Тетянич, Олександр Гнилицький, Стас Волязловський, Олександр Ройтбурд. Твори одних сформували образ радикальних 1990-х, інші викривають розгубленість нульових, а заангажованість 2010-х знайшла вираз у роботах молодих авторів.

Відкриття виставки почалося з урочистих слів директорки "Українського дому" Ольги Вієру, куратора проєкту Валерія Сахарука, керівника та автора ідеї Ігоря Абрамовича та партнера Руслана Тимофєєва. Після закінчення офіційної частини український мистецтвознавець Валерій Сахарук провів кураторську екскурсію для всіх запрошених гостей. За словами Валерія, проєкт "30х30. Сучасне українське мистецтво" є виставкою-шляхом, яка проводить відвідувачів через роки незалежності нашої держави. А головними зупинками на цій дорозі є роботи українських митців.

"Цей проєкт нагадує мені той, який був у 1994 році в "Українському домі". Називався він "Мистецькі імпресії". Тоді також були представлені роботи відомих художників та був такий самий масштаб", — зазначив Валерій Сахарук.

"Сучасне мистецтво — це акумулятор життєздатних, авангардних ідей та образів сучасності й водночас — інтроспективний погляд на себе, свою історію, традиції, світогляд. Вчитися розуміти українське мистецтво, любити його — в цьому має полягати наша глобальна стратегія", — коментує керівник проєкту Ігор Абрамович.

На виставці представлені роботи українських художників, серед яких — "Добре" Олега Голосія, "Роксолана" Олега Тістола, "Козак Мамай" Олександра Бабака, "План втечі з Донецької області" Романа Мініна, та інші знакові для історії сучасного українського мистецтва роботи.

Відкриття виставкового проєкту "30х30. Сучасне українське мистецтво" відвідали й самі митці, серед яких — Назар Білик, Арсен Савадов, Павло Маков, Василій Цаголов, Анатолій Криволап, Анна Звягінцева.

Проєкт підтримав засновник інвестиційного фонду Adventures Lab Руслан Тимофєєв. Бізнесмен вважає, що сучасне українське мистецтво має бути почутим і побаченим.

Читайте також: В Києві відкриється павільйон "Джерело" — унікальний цілодобовий виставковий простір

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).