В кінотеатрах України вийде культова стрічка «Ікло» Йоргоса Лантімоса

Новости
24.08.2023
ПОДЕЛИТЬСЯ
«Артхаус Трафік» презентує ретроспективну серію — знакову стрічку Йоргоса Лантімоса, іконічний горор про зомбі та фільм творця «Амелі»
ПОДЕЛИТЬСЯ

Цієї осені компанія «Артхаус Трафік» випустить в український прокат три фільми, які вважаються кінокласикою. Серед них трилер «Ікло» грецького режисера Йоргоса Лантімоса, а також антиутопічна стрічка «Місто загублених дітей» і горор «Ніч живих мерців».

З 14 вересня в обраних кінотеатрах показуватимуть фільм «Ікло» (2009) — драматичну історію однієї сім’ї. Режисер кінокартини Йоргос Лантімос («Лобстер», «Фаворитка») здобув всесвітню славу завдяки цій стрічці. «Ікло» став першим за понад 30 років грецьким фільмом, що отримав номінацію на премії «Оскар».

Сюжет картини розгортається навколо сім’ї, яка складається з батька-маніпулятора, матері та трьох дітей. Їхній великий будинок оточений високим парканом. Водночас діти ніколи не бували за межами ізольованого світу. Наймолодші члени сім’ї керуються правилом: «не можна залишити домівку, допоки в тебе не випаде ікло».

5 жовтня великі екрани побачать сюрреалістичну антиутопію «Місто загублених дітей» (1995). Режисерами стрічки виступили Марк Каро й Жан-П’єр Жене (останній відомий як творець культової картини «Амелі»). Костюми для фільму розробив легендарний дизайнер Жан-Поль Ґотьє. 

Фільм розповідає про божевільного вченого Кранка, який не може спати, а тому швидко старіє. Через це він викрадає дітей, щоб потім привласнити їхні сни. Одного разу в місті з’являється кремезний чоловік Один, який спільно з дівчинкою Мієт кидає виклик Кранку.

Також 26 жовтня розпочнеться показ відреставрованого фільму «Ніч живих мерців» (1968) — кінодебюту Джорджа Ромера. Цей зомбі-горор одним із перших заклав канони жанру. Натхненний книгою «Я — Легенда», фільм став однією з найприбутковіших стрічок тих часів.

У центрі сюжету фільмі — люди з різними характерами та переконаннями, які опиняються в покинутому будинку. На цій локації вони намагаються сховатися від живих мерців, що перебувають в пошуках людської плоті. Герой фільму Бен намагається контролювати ситуацію, проте паніка сіється довкола, коли зомбі оточили будинок.

Читайте також: Miu Miu представить нову короткометражку на Венеційському кінофестивалі.

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).