В галереї BURSA відкриється виставка 3-х українських сучасних художників "Небо Синє-Синє"

Новости
19.02.2019
ПОДЕЛИТЬСЯ
Під кураторством Тетяни Соловей
ПОДЕЛИТЬСЯ

21 лютого в галереї BURSA відкриється групова виставка «Небо Синє-Синє» Вови Воротньова і дуету Яреми Малащука і Романа Хімея.

Роман Хімей, Ярема Малащук і Вова Воротньов

Назва проекту запозичена у роботи народної художниці Марії Нелеп із колекції Музею Івана Гончара. Музей розвиває напрямок співпраці з сучасними митцями. Для реалізації проекту Вова Воротньов, Ярема Малащук та Роман Хімей відібрали серію наївних картин на склі та речей сільського побуту, які поєднані метафорами життя як ідилії. Автори не ставлять задачу вивчення художньої практики українського наїву. Виставка – це продовження художньої практики кожного з учасників.

Інсталяція Вови Воротньова певним чином сумує досвід, набутий в процесі здійснення проекту «ЗА/СХІД»: влітку з 28 квітня по 1 червня Воротньов з вугіллям із рідного міста Червонограду дійшов до Лисичанську. Автор робив репортажну хроніку в акаунті @za_s_xid, для виставки «Небо Синє-Синє» візуалізує свій досвід пілігрімажу. В наївній картині його цікавить «маргінес» - не сталі сюжети картин, але те, що маляр додавав із свого буденного життя. Саме цей матеріальний побут стає в центрі уваги Воротньова, який вивчає його матеріальну (доходячи до висновку, що простір села є «благородним» завдяки матеріалам) та символічну складову. Інсталяцію «відкриває» сільська брама радянських часів з архетипічними знаками сонця, неба та землі, яка задає логіку авторського бачення: звичайне життя, яке розглядають скрізь музейні рамки. 

01 00
ПОДЕЛИТЬСЯ

Дует Яреми Малащука та Романа Хімея звертається до пошуків сакрального у буденному. Основа їх інсталяції – 6 відео-есе. Вони зроблені на основі документальних зйомок пілігримів до чудодійної ікони в селі Зарваниця, над яким Малащук та Хімей працюють з 2017 року. Для виставки «Небо Синє-Синє» митці визначили в собі роль «відбірників», які скорочують відстань між наївною картиною та сучасним життям. Дует презентує серію відео, які продовжують мотиви картин з колекції Музею. В експозиції використовують парні, схожі до дзеркального відображення, інтерпретації типових сюжетів, та додають свій, зроблений на матеріалі іншого часу та медіуму. «Ми показуємо зворотню сторону наїву, документуючи реальність, в якій він створюється», - пояснюють Роман та Ярема.

01 00
ПОДЕЛИТЬСЯ
ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
17.12.2021
Maison Margiela
Сумка
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).