Because: у Києві відбудеться нова подія від творців «Схема»

Новини
27.03.2024
ПОДЕЛИТЬСЯ
ПОДЕЛИТЬСЯ

Автори легендарних вечірок «Cхема» запускають нову серію концертів під назвою Because. Вони об’єднають експериментальну музику з візуальним мистецтвом. Перша подія запланована на 20 квітня.

«Because – серія мультидисциплінарних подій, місце для взаємодії між музикантами та візуальними митцями», – розповідає засновник «Схема» Слава Лепшеєв.

Мета Because – показати незалежну електронну музику, не обмежену дисциплінарними та жанровими межами, разом з іншими формами мистецтва. На перших подіях планують представити медіа-арт та фотовиставку. У майбутньому організатори додадуть про програми сучасний танець, інсталяції та перформативне мистецтво.

До лайнапу першої події увійшли музиканти John Object, Maryana Klochko, Bryozone, Oleksii Podat та Khrystyna Kirik. Відеоарт до їх виступів підготують художники Саша Курмаз, Макс Світло х Сіль Соломія та Міша Гудзик. У окремому залі проведуть ретроспективу фотовиставки від UPI (Ukrainian Photography Institute), в рамках якої покажуть колекцію вуличної фотографії з 500 робіт від 40 фотографів.

Айдентику Because розробив графічний дизайнер Остап Ящук.

Попри славу рейвів «Схема» її організатори завжди працювали з різними музикальними жанрами та формами – зокрема, проводили серію подій «Володя», на яких виступали нойз-рок, постпанк та поп артисти. Також вони регулярно випускають подкаст Cxemcast та шоу на радіо NTS де представляють слухачам різну музику, велика частина з якої не танцювальна.

«Мені завжди було цікаво знаходити та показувати різну музику та артистів. Зараз складні умови для проведення рейвів – юридично, етично та з точки зору безпеки відвідувачів. І поки йде повномасштабна війна чи діє воєнний стан, ми не збираємось їх робити. Наразі я всю увагу приділив новим подіям Because», – додає Слава.

Цього року організатор планує провести три події у Києві. Надалі Лепшеєв хоче перетворити Because на кількаденний фестиваль, який проходитиме на різних локаціях міста. А також – проводити події у різних містах України та презентувати українських артистів у різних країнах світу.

Частину отриманих коштів передадуть волонтерській організації Livyj Bereh.

Перша подія відбудеться у мистецькому просторі “КультМотив” на Подолі (вул. Набережно-Хрещатицька, 31/36).  

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).