Музей Івана Гончара влаштовує ніч танців просто неба

Новости
20.05.2019
ПОДЕЛИТЬСЯ
Вечірка під травневими зорями
ПОДЕЛИТЬСЯ

25 травня Музей Івана Гончара проведе “Ніч традиційного танцю” культурно-мистецький проект, що інтегрує традиційну інструментальну музику та несценічний танець в сучасний культурний простір. Це найбільша в році подія, де поціновувачі живої музики, танців та музиканти з різних частин України збираються разом, щоби прожити найдовшу і найяскравішу танцювальну травневу ніч.

На відвідувачів очікують 8 годин живої музики, 8 автентичних та вторинних українських гуртів, майстер-класи для початківців, знайомства, спілкування і потужна енергія традиційного танцю під травневими зорями.

Протягом ночі відвідувачі станцюють близько півсотні танців: Голубка, Козак, Гайдук, Аркан, Чабан, Метелиця, Гуцулка, Троян, Коломийка, Каперуш, Гречаники, Косарі, Тропак, Обруч, Тетяна, Швець, Орлиця, Городецька полька, вальс і навіть фокстрот.

Музиканти представлять віртуозну майстерність та унікальну традицію, що передається через покоління в усний спосіб, без нот. Традиційний для української інструментальної культури склад скрипка, бас, цимбали, бубон зазвучить у різних поєднаннях, створюючи неповторні настрої народних танців.

Особливим гостем ночі стане гурт Isartaler Gau з Мюнхена, що презентує самобутні танцювальні традиції Баварії. Автентичну традицію Бойківщини та Гуцульщини представлять гурти села Вовче Львівської області та села Віпче Івано-Франківської області.

За музику відповідають:

  • Гурт с. Віпче / Івано-Франківська область / традиція Гуцульщини/
  • Гурт с. Вовче / Львівська область / традиція Бойківщини/
  • Сільська музика / Рівне/традиція Західного Полісся/
  • Isartaler Gau / Німеччина, Мюнхен/традиція Баварії/
  • Us Orchestra /Київ/традиція Лівобережжя, Полтавщини/
  • Надобридень /Київ/традиція Західного Поділля/
  • Буття /Київ/традиція Гуцульщини/
  • Орелі /Київ/традиція Лівобережжя/

Ніч традиційного танцю це поширений формат у Європі, який підтримують і розвивають Польща, Словаччина, Угорщина, Німеччина, Литва, Латвія та Естонія. У Києві ініціатива проводиться з 2015 року. Музей Івана Гончара проводить її разом з культурно-мистецьким проектом “Рись” за підтримки Українського культурного фонду.

“Ніч традиційного танцю просто неба” пройде 25 травня з 22:00 до 6:00 у подвір‘ї Музею Івана Гончара (вул. Лаврська, 19). Квитки вже є у продажі.

Читайте также: Впервые за 300 лет серию работ Тициана покажут в одной выставке

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
06.12.2019
LANVIN
Платье
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).