Про співачку українського походження Квітку Цісик знімуть біографічний музичний фільм

Новости
29.07.2020
ПОДЕЛИТЬСЯ
"Я піду в далекі гори"
ПОДЕЛИТЬСЯ

Про співачку Квітку Цісик (повне ім’я — Квітослава-Орися Цісик) знімуть біографічний музичний фільм. За інформацією порталу “Нове українське кіно”, режисером фільму буде Тарас Ткаченко (“Чорний ворон”, “Гніздо горлиці”).

“Ми виграли грант в УКФ у 2019 році і успішно реалізували проєкт: був написаний сценарій, створений сайт проєкту, рекламні матеріали, а також відбулося відрядження до США, у Нью-Йорк, де ми познайомилися з Едвардом Раковичем, чоловіком Квітки Цісик, який є правовласником на її ім’я і голос. Під час зустрічі домовилися про подальшу працю над проєктом”, – розповіла продюсерка фільму “Квітка” Валерія Борщевська.

Автори сценарію – Сергій Дзюба і Артемій Кірсанов, відомі за такими художніми фільмами і книгами, як "Позивний "Бандерас" і "Заборонений".

 

Сюжет в стрічці розвивається у 1983-му році, коли американська співачка українського походження Квітка Цісик (Кейсі) здійснює першу і єдину в житті туристичну подорож до рідного Львова. Саме після відвідування УРСР у другому альбомі Квітки "Два кольори" (1989 року) з’явилася легендарна пісня Володимира Івасюка “Я піду в далекі гори”. 

Батьки Цісик були родом із Коломиї, батько працював головним концертмейстером Львівської опери. У 1944-му році він тікав разом із сім’єю, але опинився у таборі для переміщених осіб у німецькому місті Байройт. Після визволення емігрував до США.

З дитинства Квітка навчалася грі на скрипці, а в 1974 році закінчила Нью-Йоркську консерваторію. За 3 роки, у 1977-му, вона зіграла епізодичну роль у комедійній мелодрамі “Ти осяюєш моє життя”, а саундтрек до фільму у виконанні Кейсі отримав “Оскар”. Однак слава дісталася іншій співачці — Дебі Бум, яка виконала її на церемонії нагородження кіноакадемії.

 

Десять років Квітка Цісик була бренд-голосом автомобільної компанії Ford, також її голос звучав у рекламі таких корпорацій, як Pepsi-Cola, Coca-Cola American Airlines, Burger King та інші.

Хто саме зіграє Цісик, поки невідомо. Прем’єра фільму запланована на 2022 рік. 

Смотрите также: Трейлер документального фильма о Пьере Кардене

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).