Ліквідація Довженко-центру: Що відбувається з найбільшим кіноархівом країни

Новости
05.11.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
Єдиний український кіноархів
ПОДЕЛИТЬСЯ

2 листопада 2022 року, за "неналежне виконання обов'язків", було усунено з посади генеральну директорку Довженко-центру Олену Гончарук. Замість неї тимчасово призначили “професійну кризову менеджерку” Марину Кудерчук.

Довженко-центр — це єдиний міжнародно визнаний український кіноархів. З 1994 року організація підпорядковувалася Міністерству культури, але у 2022 році центр було передано на підпорядкування Держкіно. 

Влітку 2022 року новою керівною установою було прийняте рішення про реорганізацію Довженко-центру. В рамках цього наказу спільнота мала передати усю власність та фільми з колекції державній установі "Науковий центр кінематографії України". Також зі структури центру мають виокремити державне підприємство "Українська анімаційна студія", якій передадуть авторські права на українську анімацію, що наразі належать центру.

Команда Довженко-центру випустила колективну заяву, у якій категорично засуджуються агресивні рішення Держкіно: “Колектив Довженко-центру не згоден з діями Держкіно, не визнає процедуру призначення нового керівника та чинитиме спротив наказам і діям, що несуть загрозу цілісності інституції, колекції і команди”.

Крім того, колектив стверджує, що дії установи планомірно ведуть до ліквідації всього центру: “Немотивовані, непрогнозовані, авторитарні дії Держкіно спричинять руйнацію інституції та втрату кіноспадщини Олександра Довженка, Кіри Муратової, Сергія Параджанова, Дзиґи Вертова, Юрія Іллєнка та інших всесвітньо відомих кінодіячів”.

Текст: Варвара Федорина

 

Читайте також: Акторка Оксана Черкашина — про театральну кар’єру, антивоєнний фільм "Клондайк" та своїх екранних героїнь

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
20.12.2023
А-ба-ба-га-ла-ма-га
Так ніхто не кохав. Антологія української поезії про кохання
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).