Про допомогу Україні, економічну кризу у світі та стосунки з чоловіком: Олена Зеленська дала інтерв’ю BBC

Новости
07.09.2022
ТЕКСТ: Анастасія Поляк
ПОДЕЛИТЬСЯ
Вона розповіла, чому інші країни досі повинні допомагати Україні
ПОДЕЛИТЬСЯ

Перша леді України Олена Зеленська дала інтерв'ю британській службі BBC, у якому вона розповіла про те, чи не страшно їй було залишатися в Україні, які зараз стосунки у неї з чоловіком і чому важливо продовжувати підтримувати Україну навіть попри економічну кризу у світі.

Олена Зеленська зазначила, що навіть не думала про те, щоб під час війни виїхати за межі країни. “Я не могла поїхати. По-перше, я цього не хотіла. Всередині буревію не так страшно, як ззовні. Тут ти розумієш, що не сам, тут ти зі своїми людьми. Мені було б дуже важко покинути країну. І, по-друге, ти маєш подавати приклад іншим”, — відповіла вона інтерв'юерці.

На запитання, чи розуміла Олена, що її чоловік може виявитися таким впливовим лідером, який не покине свою країну до останнього, вона відповіла, що завжди це знала. “Я знаю його вже більш ніж двадцять років, з того моменту, коли він був ще хлопцем. Я знаю, що він за людина. І з роками він не змінив свої базові налаштування”, — розповіла перша леді. Вона додала, що Володимир Зеленський був таким завжди, просто люди цього не помічали.

Олена Зеленська сказала, що зараз їй не вдається надто часто бачитися з чоловіком, лише під час офіційних зустрічей, проте розмовляють вони по телефону щодня. Вона поділилася своїми сподіваннями, що ця розлука лише зміцнить їхній шлюб і посилить зв’язок між нею та Володимиром. 

Дружина президента додала, що навіть попри економічну кризу, яка спіткала світ, все одно потрібно продовжувати підтримувати Україну. “Я можу сказати, що ця допомога не просто необхідна, це вже справа виживання. Так, зараз дійсно відчувається, що дорожчають енергоносії, дорожчає життя для людей на Заході. Проте ми хочемо, щоб усі розуміли, що це не через підтримку Заходу, а через дії Росії”, — відповіла вона.

Також Олена Зеленська звернулася безпосередньо до британців, які стикнулися з важким вибором через зростання цін на енергоносії. Інтерв’юерка розповіла, що їхні люди хвилюються, чи зможуть оплачувати рахунки, але при цьому й не можуть не тривожитися за український народ. “Я розумію, що ситуація дуже важка. Але хочу нагадати, що в той час, коли у світі існує ковід, досі існує, коли у світі існує підвищення цін, все те саме відбувається і в Україні. У нас також все дорожчає, але в той же час вбивають людей. Коли ви рахуєте, скільки у вас залишилося коштів на рахунку або в гаманці, ми, на жаль, рахуємо наших загиблих. І днями знову ракетами вбили людей, які гуляли в парку в Харкові. Це буде продовжуватися менше часу, якщо буде дійсно потужна допомога”, — відповіла перша леді.

Наприкінці Зеленська зазначила, що мир не настане без повернення територій і українці з самого початку обрали для себе шлях опору, тому ні про які компроміси не йде мова. 

Саме це я маю на увазі, коли кажу, що агресор напав не лише на Україну, а й на решту світу. Наші міста ворог бомбардує, на міста ЄС і Великої Британії він впливає економічно. Ось чому ми з вільним світом – по один бік фронту. Ось чому нам якнайшвидше потрібна перемога – спільна перемога”, — додала перша леді на своїй сторінці у фейсбуці під відео з інтерв’ю.

Читайте також:  Українська кінострічка “Клондайк” візьме участь у відборі на "Оскар"

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).