Викидень, домашнє насильство й трансфобія: що Джоан Ролінґ розповіла в новому подкасті

Новости
22.02.2023
ПОДЕЛИТЬСЯ
Особисті подробиці від письменниці
ПОДЕЛИТЬСЯ

Джоан Ролінґ виступила на подкасті The Witch Trials of JK Rowling (“Відьомські суди Джоан Ролінґ”), де поділилася подробицями свого життя — від пережитого домашнього насильства й до свого погляду на звинувачення в трансфобії. Письменниця розповіла про особисте в перших двох епізодах в інтерв’ю для американської письменниці й активістки Меган Фелпс-Ропер.

Викидень

Джоан Ролінґ поділилася, що пережила викидень у свої двадцять. Авторка розповіла, як завагітніла після року спільного проживання з її тодішнім хлопцем.

“Коли я була вагітною, він зробив мені пропозицію. А потім я втратила дитину”, — згадує Ролінґ.

Як зазначає письменниця, цей досвід був травматичним, як у фізичному плані, так і емоційному. Також її партнер чинив тиск на неї, щоб вона вийшла за нього заміж. Після весілля письменниця майже одразу завагітніла своєю дочкою Джессікою без якої вона тепер “не може уявити світ”.

Домашнє насильство в першому шлюбі

Джоан розповіла про свій перший шлюб із журналістом Хорхе Арантесом. За словами авторки, їхнє спільне життя було “дуже жорстоким і дуже контрольованим”. Ролінґ не мала ключів до дверей їхнього житла, адже в чоловіка був “контроль” над дверима, а після її повернення додому він завжди перевіряв її сумочку.

“Єдине, окрім цього, що було моїм пріоритетом — це, очевидно, моя дочка, але тоді вона була всередині мене, тож в цій ситуації перебувала у відносній безпеці”.

Письменниця також розповіла, що коли вона планувала покинути свого чоловіка Хорхе Арантеса, він забрав кілька сторінок із манускрипту “Гаррі Поттер і філософський камінь”.

“Він знав, що цей рукопис означав для мене, тому в якийсь момент забрав його та сховав, зробивши манускрипт заручником”, — деталізує Джоан.

Шлюб Ролінґ і Арантеса тривав 18 місяців між 1992 і 1993 роками.

Смерть матері

Письменниця у новому подкасті також поділилася деталями періоду, коли її матір була дуже хворою. Джоан лише переїхала в Лондон із Манчестеру, а згодом її матір померла, про що вона не знала перші години ночі Нового року. На момент смерті матері Ролінґ було 24.

“Їй було 45. Вона дуже довго хворіла, але ніхто не усвідомлював, що смерть неминуча. Це завдало удару моєму життю. Для мене це десятиліття тепер пройняте втратою”, — зазначає Джоан.

Звинувачення в трансфобії

Меган Фелпс-Ропер запитала Джоан, чи вважає вона, що звинувачення в трансфобії вплинули на її творчу спадщину. Авторка відповіла: “Яка різниця. Я все одно помру”.

Вона додала: “Я не ходжу по дому, думаючи про свою спадщину чи, як помпезно жити своїм життям, думаючи про те, яка буде моя спадщина. Яка різниця! Я все одно помру, зараз я дбаю живих".

Читайте також: Алек Болдвін повертається на знімальний майданчик фільму "Іржа" після трагічного випадку з Галиною Гатчинс

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
02.12.2022
Ruslan Baginskiy
"The hat". Crystal Edition
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).