Джо Байден підписав указ про захист прав жінок на аборт

Новости
12.07.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
Президент розкритикував рішення Верховного суду
ПОДЕЛИТЬСЯ

Президент США Джо Байден підписав указ про захист прав жінок на аборти, тим самим засудивши нещодавню постанову Верховного суду й назвавши її не конституційним рішенням, а “проявом грубої політичної влади”.

Як зазначає BBC, президентський указ, який він підписав минулої п’ятниці, пом’якшить жорсткі правила стосовно абортів, проте не повністю відновлюватиме права на здійснення процедури. Джо Байден повідомив, що його дії у цьому випадку є обмеженими без підтримки Конгресу США. 

Новий указ передовсім захищатиме від можливих жорстких покарань жінок, які хочуть зробити аборт, включатиме заходи для забезпечення доступу до необхідних ліків, а також підсилить захист конфіденційності пацієнтів. 

«Те, що ми спостерігаємо, є величезним кроком назад у більшій частині нашої країни… Деякі зі штатів не допускають винятків для зґвалтування чи інцесту. Це не якийсь вигаданий жах. Це вже відбувається», — заявив Байден у зверненні до Білого дому

Увагу Джо Байдена до захисту прав на аборти також привернув нещодавній інцидент, пов’язаний з 10-річною дівчинкою з Огайо. Вона змушена була поїхати до сусіднього штату, аби перервати вагітність після сексуального насильства й врятувати своє життя. “Уявіть себе маленькою дівчинкою. Просто уявіть себе маленькою дівчинкою 10 років. Як у це можна повірити?" — сказав президент США.

Джо Байден зазначив, що це питання залишається для майбутніх проміжних виборів, і заохотив людей голосувати за демократичну більшість.

 

Читайте також: 

Небесно-блакитний і яскраво-жовтий: образи Кейт Міддлтон на Вімблдонському турнірі

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
29.07.2022
Balenciaga
Cвітшот
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).