Мапа війни: в Києві відкриється виставка Олексія Сая

Новости
16.08.2023
ПОДЕЛИТЬСЯ
Художник представить серію робіт Bombed, вперше створених у 2014
ПОДЕЛИТЬСЯ

Болгарка, дриль і абразив — добірка інструментів перетворила праці Олексія Сая в справжню мапу війни. 17 серпня ці роботи художника, які зображають зруйновані ландшафти сходу України, представлять у київській Voloshyn Gallery.

Проєкт має особливе значення: 24 лютого 2022 року мало відбутися відкриття виставки. На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну презентація таки відбулася, проте лише для Олексія Сая, його родини й друзів, які перебували в приміщенні галереї під час обстрілів.

Серія Bombed, представлена на виставці, ілюструє сліди війни — кратери від вибухів. Художник перетворив свої попередні роботи Excel-Art, створені в програмі Microsoft Excel, у фактурні карти руйнувань з допомогою інструментів для ручної роботи. Кураторкою нової виставки виступила Наталія Маценко.

Переосмислені праці зберігають конкретний зміст, але перетворилися майже повністю в абстракцію. Свій початок серія Bombed бере у 2014 році, коли російські війська вперше застосували збройну силу на сході України.

«Це була своєрідна терапія для художника, яка допомагала впоратися зі складними емоціями, пов'язаними з подіями. Він поступово нарощував кількість робіт, використовуючи медитативний процес творення й деструкції», — йдеться в оголошенні експозиції.

Художник Олексій Сай найбільш відомий практикою Excel-Art, завдяки якій він перетворив офісну програму на мистецьке знаряддя. Його останні групові виставки включають: Лист з фронту в Haus der Kunst (Німеччина); Hi-Resolution: Ukrainian Culture and Contemporary Art Now!, The James Gallery, Нью-Йорк (США); She Asked, I Followed. Her Name Is After, Fredric Snitzer Gallery, Маямі, Флорида (США); Worth Fighting For в PinchukArtCentre, Кельн (Німеччина); Permanent Revolution, Ludwig Museum, Будапешт (Угорщина); MAXXI — Museo nazionale delle arti del XXI secolo in Rome (Італія). 

Побачити персональний проєкт Олексія Сая «Виставка» з творами серії Bombed можна буде з 17 серпня по 8 жовтня у Voloshyn Gallery. 

Читайте також: Як це було: відкриття виставки «Український колаж» в Києві.

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).