Філософська рефлексія: У "Київський картинній галереї" пройде виставка інсталяцій Миколи Журавля

Новости
16.02.2022
ПОДЕЛИТЬСЯ
"У просвіті буття"
ПОДЕЛИТЬСЯ

18 лютого в Національному музеї “Київська картинна галерея” відкривається персональна виставка українського живописця та скульптора Миколи Журавля “У просвіті буття”. Експозиція представить нову серію робіт митця у техніці левкас. “У просвіті буття” візуалізує авторську систему реконструкції простору, сповнену лірико-філософськими рефлексіями.

У нових роботах Микола Журавель поєднує майже стародавню традицію левкасу (крейдяна ґрунтовка, яку в минулому використовували переважно в іконописі) та новітні матеріали. Суперечності зустрічаються не тільки в матеріалах: одне полотно може передавати агресію та біль, але водночас випромінювати людяність та надію.

"З технікою левкасу я познайомився й почав займатись нею під час роботи над іконописом ще в Національній академії образотворчого мистецтва й архітектури. Й щойно я доторкнувся до цієї техніки, з перших хвилин я отримав великий вплив натхнення й можливостей в подальшій реалізації її у своїх творчих роботах та проєктах. Використання цієї техніки починається з древніх часів дохристиянського періоду — 4-5 тис. років тому, в культурі Єгипту, в таких артефактах, як дерев’яні саркофаги, покриті левкасом, інкрустовані дорогоцінним камінням та золотом. Пізніше це з’явилося у візантійській і середньовічній іконі.

У якийсь момент я зрозумів, що пластичність і фактурність левкасної техніки можуть бути дуже гармонійно вбудовані в сучасне мистецтво й поєднуватись із запитами й тенденціями нашого часу", — розповідає Микола Журавель.

Відзначимо, останніми роками художник багато часу приділяє “мистецтву довкілля” — творчому пошуку та мистецькому діалогу з природними та природно-історичними територіями у форматі акцій, об’єктів, перформансів.

Читайте также: "Всі фарби спектру — це біле світло": У Києві відкриється виставка художника Віктора Сидоренка

ПОДЕЛИТЬСЯ
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).