NASA відклали запуск першої за 50 років місії на Місяць через проблеми з двигуном

Новости
30.08.2022
ТЕКСТ: Анастасія Поляк
ПОДЕЛИТЬСЯ
“Артеміда-1”
ПОДЕЛИТЬСЯ

29 серпня повинна була стартувати перша за 50 років місія на Місяць під назвою «Артеміда-1», проте NASA повідомило, що вони змушені відкласти її на декілька днів через несправність двигуна. Як повідомляють в агентстві, команда не змогла налаштувати ракети на температурний діапазон, необхідний для старту. Це мав бути дебютний тестовий запуск ракетоносця, який планують використовувати для подальших польотів на Місяць.

Як зазначає Reuters, ця подорож знаменуватиме собою початок грандіозної програми NASA «Артеміда» від Місяця до Марса, наступника місячних місій «Аполлон» 1960-х і 70-х років. Вона передбачає тестовий політ капсули Orion без екіпажу навколо супутника Землі та назад за шість тижнів. Якщо перші дві місії програми «Артеміда» пройдуть успішно, то NASA має на меті висадити астронавтів на Місяць вже у 2025 році. 

Тестовий запуск ракети не змогли виконати через проблеми з кондиціонуванням, коли виявилось, що один із двигунів не встиг достатньо охолодитися. Саме тому політ довелося відкласти на щонайменше чотири дні. «Ми не запускатимемо, доки це не буде правильно. Це дуже складна машина, дуже складна система, і всі ці речі мають працювати», — розповів глава NASA Білл Нельсон. 

Про повторний запуск місії повідомлять пізніше, проте резервними датами у випадку невдачі залишаються друге та п’яте вересня 2022 року.

Читайте також: Animals and war in Ukraine: UAnimals відкрив у Гаазі виставку, присвячену тваринам на війні в Україні

ПОДЕЛИТЬСЯ
ВЕЩЬ ДНЯ
02.12.2022
Ruslan Baginskiy
"The hat". Crystal Edition
На сайте доступны аудиозаписи статей, подкасты и рекомендации стилистов в аудио-формате. Такие материалы отмечены соответствующим знаком(слева).